Čoskoro nastane masívna altcoinová sezóna, predpovedá analytik

Čoskoro nastane masívna altcoinová sezóna, predpovedá analytik

Ktorý Miner kúpiť? Ako ho napojiť? Čo dokúpiť? Kde dostávam Zisky?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Známy kryptomenový analytik je presvedčený, že altcoiny sú pripravené na masívny rastúci trend, na základe historických cenových pohybov, uvádza správa Dailyhodl. TechDev zdieľal svojim 461 900 sledujúcim na sociálnej sieti X (Twitter), že dvojtýždňový graf, ktorý sleduje trhovú kapitalizáciu všetkých kryptomien s výnimkou 10 najväčších digitálnych aktív a stablecoinov signalizuje býčí pohyb.

Pripravte sa na ďalšiu altcoinovú sezónu

Podľa analytika sa zdá, že graf odzrkadľuje svoje nastavenie v roku 2017 tesne predtým, ako bol trh s altcoinmi svedkom parabolického nárastu. Pri pohľade na graf obchodníka sa zdá, že naznačuje fázu expanzie podobnú tomu, čo sa stalo asi pred siedmimi rokmi. Graf tiež naznačuje, že indikátor hybnosti indexu relatívnej sily (RSI) sa chystá odraziť od dlhodobého supportu.

Na podporu svojho býčieho postoja k altcoinom sa TechDev oprel o index dominancie BTC (BTC.D), ktorý sleduje, koľko z celkovej trhovej kapitalizácie kryptomien patrí BTC. Analytik zdieľa graf, ktorý naznačuje, že BTC.D sa chystá prejsť na klesajúci trend, pretože sa objaví medvedia divergencia, čo naznačuje, že Bitcoin stráca dynamiku voči altcoinom.

Dominancia BTC nechce klesnúť

V súčasnom cykle je pozoruhodné sledovať, ako Bitcoin drží svoju dominanciu pomerne dlho. A to aj napriek tomu, že v prvom kvartáli ceny kryptomien výrazne stúpali. Z tohto by sme mohli usúdiť, že cenový vzostup v prvom kvartáli ešte nepredstavoval altcoinovú sezónu. Tá by mala nastať až po bitcoinovom halvingu, ktorý nastal v apríli 2024.

Altcoinová sezóna nastane vtedy, ak dominancia BTC klesá a ceny kryptomien prudko rastú. Exponenciálne rasty sú však indikátorom finálnej fázy rastúceho cyklu. Preto ak začnú altcoiny prekonávať cenovú dynamiku Bitcoinu dlhšie obdobie, je načase vybrať zisky a dočasne z trhu vystúpiť.

Otázkou zostáva, či dominancia BTC klesne počas altcoinovej sezóny aj teraz. Dopyt po BTC je enormný, pretože investovať doňho môže už ktokoľvek na celom svete cez ETF. A hlavne veľké inštitúcie začali skupovať BTC vo veľkom čo ženie cenu smerom nahor.