Pred Kúpou (Prvého) Minera

Ktorý Miner je najlepší? A ktoré nekupovať? Ako ho napojiť? Čo treba dokúpiť? Aký Internet treba? Čo hluk / chladenie? Kde dostávam zisky? Oplatí sa to vôbec?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

Cenník Minerov

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Prihlás sa na Odber Newsletter

 • (email 1x týždenne – Zľavy 3-5%, rebríček Najziskovejších minerov,
 • info z Pozadia, limitované kusy ..)

Tvoj Prvý miner?

Zaujíma ťa ťažba .. .. nikdy si Neťažil a máš Milión Otázok?

Nižšie nájdeš všetky odpovede.

Ako to Funguje?

 • kúpiš si miner,
 • máš ho doma alebo v housingu v datacentre (SK/CZ/NOR/US..)
 • mesačne platíš Elektrinu. A to je všetko. Nič viac nikde nikomu neplatíš, nič nepotrebuješ dokupovať (žiaden zdroj, chladenie ani monitor)…
 • riešime prípadné opravy (záručné / pozáručné), náhradné diely ..
 • napojenie a spustenie od nás zadarmo (zaberie 3 minúty) – nikde nič neinštaluješ, neprogramuješ, nenastavuješ .. všetko veľmi veľmi jednoduché.
 • peňaženky, burzy, pool, účty .. čo, kde, ako .. všetko ti ukážeme, vysvetlíme, pomôžeme.
 • správa a monitoring strojov – defacto žiadna. Kúpiš stroj, zapneš a o 3 minúty ťažíš. Ak vypadne, reštartuješ a hotovo.
 • Zisky si pozeráš v aplikáci v tel. alebo PC odkiaľkoľvek na svete.
 • Všetko veľmi jednoduché.

[SPRÁVA] – naše Vyjadrenie k aktuálnej Ponuke Minerov

(Ktoré minere NEKUPovať, z ktorých sa OPLATÍ vyberať, Prečo áno / nie…Ktoré sú  aktuálne HOT, na ktorých ťažíme my .. )

*dátum posledného vyjadrenia: 31.aug 2023
 
 
*obsah aktualizovaný: 31.aug 2023
 
 
Aké minere aktuálne kupovať?
 
 1. BTC minere – stále platí, že BTC stroje = najmenej ziskové stroje na trhu. Kupovať, len ak máš veľmi lacnú elektrinu, alebo úplne zadarmo (pod 0,04€ / kwh). Paradox, ak máš el. zadarmo, btc stroje = jedny z najziskovejších minerov.
 2. ETC stroje – ťažia len ETC, alebo iné drobné coiny – časté výkyvy, nahor-nadol, pri viacerých coinoch je problém s napojením na pool, zisky takisto nič moc .. osobne nám preto ETC minere nijako veľmi nevoňajú
 3. vysoko-ziskové Kaspa minere (ale aj vysoké riziko). Kaspa zisky za posledné 3 mesiace klesli rapídne (tak ako sme predpokladali), obdobne k tomu klesli aj ceny Kaspa minerov. Aktuálne už ale jednoznačne vidíme rapídny útlm v poklese, keďže ľudia už nekupujú tak húfne nové kaspa minere (jednoznačne to vidíme aj na počte objednávok a počte telefonátov od ľudí). Navyše, podľa aktuálnych informácií by sa ďalšie várky Kaspa minerov ďalej nemali vyrábať, čo by znamenalo, že výťažky by už ďalej neklesali, a to by znamenalo extrémne krásne zisky (návratnosť 2-4 mesiace), ale hlavne, že tie výťažky by už ďalej neklesali. Ak to tak bude, kúpa kaspa minera by niesla rapídne menšie riziko ako doteraz (keďže sme nevedeli, ako dlho ešte budú výťažky klesať).
 4. L7 minere (LTC,DOGE…) – stabilné a pomerne dobre predikovateľné výťažky. Preto za nás L7 je top voľba.
 
Podrobné info k L7 (Prečo má podľa nás, vydláždenú cestu nahor?)
 
 1. začiatkom augusta 2023 bol halving na LTC takže vytažky pri L7 klesli cca o 20% (očakávali sme pokles len cca 14%)
 2. + za posledné týždne klesol celý trh (konkrétne LTC o cca 32%, DOGE o cca 18%)

To sú 2 dôvody, prečo L7 aktuálne vykazuje cca 14$ denného výťažku namiesto doterajších 21$ a teda namiesto návratnosti 14 mesiacov, kt. bola doteraz návratnosť až 50 mesiacov (cca 10$ denne totiž ide na elektrinu preto aj takýto (nie až tak veľký pohyb vo výťažkoch) spôsobil tak veľký rozdiel v návatnosti).

Prečo ale za nás L7 = miner s najväčším potenciálom rastu v nasledujúcom bull-rune?

Lebo najväčší problém (alebo výhodou) pri miningu je:

 1. halving – ten je raz za 4 roky, výťažky pri halvingu klesnú z dňa na deň o 50% ….potom až o ďalšie 4 roky o 50% atď…
 2. bear market a dno trhu, keď sú trhy najnižšie (kde sa nachádzame momentálne – väčšina kryptomien líže najhlbšie dno ceny)… minere môžu byť vtedy v strate alebo na nule či len malom zisku (to čo vyťažia, to ide na elektrinu)..

A práve tieto 2 obdobia (halving a dno trhu) sú teda najlepším časom na dokupovanie minerov (výťažky sú najnižšie a teda aj ceny minerov najlacnejšie (naopak na vrchole trhu sú minere najdrahśie lebo denné výťažky sú obrovské a stále rastú))

A to je teda otázka, že pri ktorej z týchto 2 udalostí je cena stroja najlacnejšia: 1, pri dne trhu alebo až neskôr 2, pri halvingu?

 • Pri mineroch (na všetky coiny) je dno trhu teraz (ceny strojov sú najnižšie za posledné 3-4 roky)
 • Ale halving (pri BTC) je až 8 mesiacov apíl 2024.
 • Medzitým už ale ceny krypta a teda aj výťažky minerov budú rásť (rásť by mali začať postupne teraz od jesene)….teda výťažky pôjdu nahor nahor nahor, miner bude zarábať viac, ceny minerov budú vyššie, no príde apríl 2024 a BTC výťažky klesnú z dňa na deň o polovicu. A sme tam, kde sme začínali….Zcash to isté – halving 10/2024 ..a podobne to má väčšina týchto hlavných coinov.

Ideálne by bolo ak by mala niektorá kryptomena halving a dno trhu súčasne tak? Vplyvom dna trhu sú ceny najnižšie ale tým, že bol ešte navyše halving, cena L7 klesla ešte nižšie než na dno.

 • A to je presne prípad LTC (L7 miner).
 • Dno cien mašin (aj L7) je teraz, a halving LTC = ten bol začiatkom augusta.

L7:

 • LTC je teda jednak po halvingu + zároveň je dno trhu (čo znamená, že stroj L7 by teraz mal ťažiť do straty), ale l7 je aj teraz v najhoršom  období normálne v zisku…(veľké pozitívum)
 • + halving je za nami teda ďalšie 4 roky pokoj (žiadny pokles výťažkov vplyvom halvingu počas ďalších 4 rokov)
 • + teraz je dno trhu a začína bullmarket, teda ďalšieho 2,5 roka by ceny krypta (tým aj výťažky a teda aj ceny minerov) mali rapídne rásť.

Za nás by to malo vyzerať nejako takto:

 • Teraz od jesene 2023 pôjdu ceny krypta postupne nahor
 • o 2,5 roka (jeseň 2025) nový vrchol BTC (a ostatných coinov), cena BTC cca 4-7x vyššie ako teraz (100-179k $)
 • LTC bude cca 7-10x vyššie (400-650$), L7 by teda mala robiť okolo 4-8x viac ako dnes (70-110$ denne namiesto aktuálnych 14$ denne – v predošlom bullrune robila 160$ denne) a teda aj cena L7 minera bude 4-7x vyššie ako dnes (18 000 – 31 000€ tak ako aj v predošlom bullrune).
 • 2,5 roka používané L7 sa teda budú predávať cca za 12 000-20 000€).
 • (cena L7 aktuálne je 470€.

Samozrejme toto všetko môže, nemusí nastať …ale opakuje sa to takto dokoola už 14 rokov. A toto nie je odporúčanie, ale vedzte, že my sa podľa týchto info riadíme a konáme ..(nakupujeme pomerne dosť L7 – pre nás na vlastné použitie).

*obsah aktualizovaný: 24.máj 2023

Z pohľadu „zisk/riziko“ sú aktuálne 3 kategórie mašín:

#1 Najmenej Rizikové (aj najmenej ziskové) – konzerva

 • Ide o BTC stroje – ťažba BTC – teda “istotka,” menšie výkyvy coinu, teda najnižšie riziko – preto tam výrobca nastavuje vyššie ceny strojov
 • Aktuálne to, čo vyťažia, to dáte na elektrinu.
 • Antminere S19 96/100/104/110 / 141 atď…

*BTC stroje sú najmenej ziskové avšak, kto má elektrinu zadarmo (0€), BTC stroje sú zrazu najziskovejšie na trhu (elektrina hrá pri BTC strojoch veľkú rolu).

*Ľudia aj napriek tomu aj teraz kupujú aj tieto BTC stroje (aj keď je zisk nulový), lebo vedia, že do pár mesiacov budú zas v ziskových číslach, a následne (o 1-2-3 roky) budú ťažiť cca 3-4-5x toľko čo dnes

2, Presný Opak (najviac ziskové, aj najviac rizikové)

Ťažba menších altcoinov – najziskovejšie stroje na trhu aj vyššie riziko pretože:

 1. ťažia drobnejšie coiny, kt. vznikli väčšinou pred cca 2-4 rokmi – napr. Kadena, Nervos atď (minere KA3 na Kadenu, K7 na nervos),
  • tzn. väčšie výkyvy ceny (riziko väčšieho poklesu, ale aj šanca X-násobného nárastu)
  • (tzn. ak teraz stroj zarába 50€ denne, kľudne to môže klesnúť na 30€ denne, ale aj narásť na 400€ denne – lebo cena coinu môže za pár týždňov vystreliť 3-5-7x
  • napr. cena Goldshell KD5 v r. 2021 (leto-jeseň) vystretlila za pár mesiacov z 11 000€ na 63 000€. Aj zopár naších klientov nakúpili KD5 za cca 12-13k€, o pol roka predali pol roka používaný stroj za 52-55 000€
 2. a riziko v tom, že nevieš prepínať na žiadny iný coin (pri drvivej väčšine strojov je cca 30-300 rôznych coinov, ktoré môžeš ťažiť … pri K7 a KA3 sa dá ťažiť len Kadena / resp. Nerovs, nič iné).

Ale, návratnosť investície do týchto minerov (už so započítanou elektrinou) je cca 7-12 mesiacov

Aktuálne ide o stroje: Antminer K7Antminer KA3Antminder D9

3, Niečo medzi

 • Ťažba kvalitných altcoinov – stabilné, žiadne shitcoiny – stará éra coinov z roku 2011-2015 (malé výkyvy ceny – podobne ako BTC, zabehnuté projekty..) – aktuálne tu patrí L7 na LTC
 • Píšeme, že “niečo medzi,” no L7 je v skutočnosti Ziskami bližšie k tým viac ziskovým strojom, ale Rizikom bližšie k BTC strojom… takže vyšší zisk, nízke riziko.
 • Aktiálne ide o: Antminer L7 – s návratnosťou cca 12-16 mesiacov (záleží od ceny elektriny)

 

*Náš Výber: L7 je za nás aktuálne (aj posledné mesiace) naj miner na trhu – ťažíš stabilné LTC (nízke riziko) – zároveň krásne zisky aj keď započítame el. – zároveň najpredávanejší stroj za posledných 14 mesiacov (od kedy sa vyrába)

Čo je to Ťažba? Čo tie ASIC minere Robia?

Minere Overujú Transakcie = ťažba kryptomeny

 • Ak cez banku pošleš kamarátovi peniaze, banka platbu overí, skontroluje, či vôbec máš dostatočný zostatok a zaúčtuje (z tvojho účtu peniaze odpíše a kamarátovi pripíše).
 • Bitcoin ale nemá žiadného riaditeľa či zamestnancov (centrum). Toto overovanie platieb robí Stovky Centier (počitačov-minerov) po Svete = ťažba. A ako odmenu zato dostávajú poplatky a takisto generujú nové BTC mince = zisk z ťažby.
 •  A vďaka tomu, že kryptomeny neovláda žiaden “riaditeľ,” ani zamestnanci, nemôže sa stať, že tvoja platba v BTC bude zamietnutá (že ide o rizikovú transakciu), tak ako sa to deje v bankách (ak odosielaš peniaze do zahraničia, príp. vysoké sumy, banka tvoju platbu proste Zruší a Neodošle ..), ani žiaden zamestnanec nemôže odhaliť tvoje účty atď… 
 • Podrobne Ako Funguje Ťažba TU

Obsah tejto Stránky

 • #1 Časté Otázky pred Kúpou minera – Čo treba dokúpiť? Ako napojiť? Čo internet? Hluk? Chladenie? …
 • #2 Koľko to Zarába?
 • #3 Produkty / Služby / Objednávka …
 • #4 Ste Seriózny Predajca? Firma – O Nás

#1 Časté Otázky pred Kúpou minera

 • Čo musím k mineru dokúpiť? Ako napojiť? Ako obsluhovať? Čo Hluk, Chladenie? Kde vyťažené kryptomeny predám?
 • Čo je to ťažba a Ako funguje?

#2 Ťažba a Krypto – Má to Ešte Zmysel?

 • Oplatí sa ťažiť? Koľko Zarobím?
 • Radšej ťažiť alebo nakúpiť krypto na burze?
 • Prečo do ťažby / kryptomien neinvestovať? Aké sú riziká?

#3 Produkty / Služby / Objednávka

 • ASIC – GPU – HDD Minere, Nákup na splátky
 • Housing, Datacentrá na zakázku
 • Služba: Všetko Urobíme za Teba

#4 Ste Seriózny Predajca? Neprídem o peniaze? 

 • Kde sídlite? História firmy?
 • Osobný odber? Recenzie ..

#1 Časté otázky pred Kúpou Minera

PS: Najhorší je bod.č. #4

 

V miningu sme od r. 2015.

Za tie roky sme o investovaní do ťažby pochopili / zistili veci, ktoré nás ako začiatočníkov ani len nenapadli (dobré aj zlé).

 

Koľko Max. môžeš PREROBIŤ?

 • Maximálne toľko, koľko ťa stál miner, nie?
 • (miner ale ťaží 24 hodín denne, 4-6 rokov vkuse …je takmer nemožné aby za ten čas nezarobil ani na seba, nie to aby nezarobil vôbec nič).
 • Reálne v tých najhorších scenároch (prepad krypta) by si prerobil tak -50% z ceny stroja?

Koľko Max. môžeš ZAROBIŤ?

 • 5-10-20-40x?
 • Takéto zisky teda reálne dosahovali minere za svoju životnosť doteraz
 • Avšak extrémy ako 30-40x už zrejme nečakajme.
 • Reálne sú 3-5-10-15x (všetko samozrejme záleží od toho, ako porastie cena krypta a difficulty).

Ťažbou teda riskuješ stratu -50%, pre potenciálny zisk 300-500-1000%?

 • Teda napr. riskuješ stratu 1000€, zarobiť ale môžeš 6 000-20 000€.
 • Oplatí sa?

 

Čo bude drahšie, ak začneš alebo nezačneš?

 • Ak by ťažba zarobila napr. 6x ..
 • .. a ty nebudeš ťažiť = Tvoj Ušlý Zisk 6x (600%) ?

 

#Čo NAJHORŠIE sa môže stať?

#1 Miner Nezarobí ani na Seba

Návratnosť minerov je štandardne 0,5 až 1,5 roka (záleží aký miner, na aký coin ..).

 • Životnosť strojov je 4-6 rokov.
 • Za 4-6 rokov teda štandardne zarobí X-násobok, toho, koľko stál

Ako Veľmi by sa Všetko Muselo Po**ať, aby za 4-6 rokov Nezarobil ani na Seba (keď ťaží 24 hodín denne, 4-6 rokov vkuse)?

Čo najhoršie sa teda môže stať?

 • Nezarobíš 500 či 300% ale len 230%?
 • Príp. skončíš na nule (100%)?
 • Príp. zarobí len 70% z toho, koľko stál? (teda strata 30%?)
 • Nepoteší ale nezabije.. 

Ťažbou ale v Strate 100% Rozhodne Neskončíš

 • Za 6 rokov proste toho naťaží + máš fyzický stroj, ktorý vieš odpredať.

+Platí, že ťažba štandardne zarobí 2-3x viac než nákup krypta na burze.

 • Ak BTC narastie 4x, ťažba zarobí napr. 8x
 • A BTC klesne o 50%, Ťažbou si napr. na Nule, či v miernom zisku (záleží od difficulty)

+ Zisky z ťažby závisia od ceny kryptomeny a náročnosti ťažby.

+ Ak BTC klesne napr. o 30%, môže sa zdať, že zarobíš 30% menej, no Nie je to Pravda, pretože.. :

 • Ak dlhodobejšie klesá cena kryptomeny, klesá aj náročnosť ťažby (difficulty)
 • To znamená, že ťažíš viac mincí

#2 Krypto Padne

 • Ani Bitcoin ani iná kryptomena nemôže len tak skončiť / zaniknúť .. 
 • Jeho cena ale samozrejme môže klesnúť veľmi nízko
 • Šanca? Blížiaca sa k nule?
 • To už je na tebe, ale ak neveríš samotnému kryptu, potom rozhodne Nechoď ani do Ťažby

PS: To nie BTC ale jeho technológia (Blockchain) robí prevrat.

 • (odporúčame preto študovať: prečo / načo Blockchain vznikol, aká je celá poenta, ako sa využíva v ekonomike, firmách ..)

#3 Po Kúpe minera zistíš, že to Nie Je pre Teba

 • Preto máš Možnosť Vrátenia. Si tak v bezpečí.
 • Ak to nebude pre teba, dostaneš peniaze naspäť. O nič si neprišiel.

#4 Miner sa Pokazí

Preto robíme záručný / pozáručný servis

 • ASICi sú stavané na chod 24 / 7 / 365.
 • Preto je poruchovosť len 1,3% (1,3 zo 100 minerov potrebujú opravu)
 • + Drvivá väčšina opráv je v sumách 40-160€
 • (aj napriek tomu, že minere stoja tisíce eur)
 • Najdrahšia oprava, ktorú sme kedy riešili: 210€.
 • Vysvetlenie, najčastejšie poruchy, ceny .. otázka #5

Je tu ale jeden scenár, o ktorom ti ostatní radšej nepovedia.

1 Porucha, ktorá sa Nedá Opraviť

 • Každý miner sa skladá z: matičnej dosky zdroja, ventilátorikov a 3-4 hashboardov (ktoré ťažia)
 • Tieto komponenty obsahujú desiatky drobných súčiastok, konektorov, čipov ..
 • Pri poruche je vždy vadná niektorá drobná súčiastka (všetko sa dá vymeniť, opraviť a zároveň preto sú opravy tak lacné)

Jediný Problémový Prípad:

 • ak vyhorí súčiastka na hashboarde
 • ale vyhorí tak, že sa prepáli až dovnútra dosky
 • ale tak, že dráhy vnútri dosky sa už viac nedajú spojiť

Hashboard je vtedy už len na náhradné diely – nedá sa opraviť.

Toto je úplne najhorší prípad, čo sa s minerom môže stať.

2 Dobré Správy:

 1. Odpálená je len 1 doska zo 4 (zvyšné 3 ťažia ďalej), takže miner ťaží na 3/4 výkonu (napr. 75 THs namiesto 100 THs).
 2. Takéto poruchy sú veľmi veľmi zriedkavé. Doteraz sme mali presne 6 takýchto prípadov (z celkovo 2300+ minerov, ktoré sme predali).

#5 Pošleš peniaze a Miner Neuvidíš

 • Preto kľudne osobný odber a platba na mieste / na dobierku 😉

#6 Miner nebudeš mať, kde Umiestniť

 • Preto poskytujeme housing v datacentrách
 • O nič sa nestaráš + Ušetríš Tisíce Eur na elektrine

#7 Nevieš Ako miner Spustiť / Obsluhovať?

Napojenie a spustenie je od nás zadarmo

 • Napojíme, aj Ukážeme ako nato
 • (ale aj laikovi to trvá v priemere 4 min. – všetko veľmi jednoduché)
 • podrobnosti ot. č. #2, #7

#8 Vyberieš Nesprávny Miner

Preto píš / volaj. Poradíme, vysvetlíme.

 • ktoré minere radšej nekupovať a z ktorých sa oplatí vyberať (výrobca, model)
 • na ktorých ťažíme my
 • a ktoré kryptomeny ťažiť (a ktorým sa vyhnúť)
 • podrobnosti otázka č. #6

 

Prečo by Veľkí hráči investovali Státisíce?

 • Prečo by väčší investori (z SK-CZ) nakupovali desiatky minerov
 • (len na SVK máme cez 28 mining-fariem / 1 farma = 140+ minerov)
 • Prečo by zahraničí investori nakupovali stovky kusov?

Prečo, ak by to nezarábalo?

Prečo investori, ktorí už ťažia 6-7-8 rokov stále Dokupujú Ďalšie Minere?

Každopádne .. ani kryptomeny ani ťažba Nie Sú Pre Každého.

Keď ťažba Zarába 2-3x viac ako Nákup krypta na burze … prečo potom neťažia všetci?

#1 Prachy

 • Na burze si môžeš krypto nakúpiť aj od 1€ (drobnú časť BTC)
 • Na miner ale Potrebuješ Tisíce Eur
 • Nie každy si to môže dovoliť.
 • A nie každý, kto ich má, má Odvahu do toho ísť.

#2 Čas

Nakúpiť krypto na burze zaberie pár minút

 • Založíš účet, verifikuješ, kartou vložíš peniaze a nakupuješ. Ak kúpiš zle, predáš, kúpiš iné krypto atď..

Pri ťažbe si ale kupuješ fyzický stroj, kde by prípadný odpredaj zabral viac času, preto chceš spraviť už aj prvý nákup ako správny. A to teda znamená, že musíš viac študovať / zisťovať – a to ešte pre kúpou minera.

 • ktoré minere sa (ne)oplatia, ako ťažba funguje, čo elektrina, housing, internet, obsluha, spustenie, životnosť ..
 • (a to sa väčšine ľudom nechce. Väčšina ľudí do toho hneď vlietne, pokúpi rôzne krypto, odpredá, kúpi iné .. no keď už kúpiš miner, nechceš ho veľmi vracať, potom skúsiť iný … to je ale len dobré, pretože sa viac prinútiť študovať a nakoniec lepšie investuješ než na burze, kde robíš rýchle neuvážené kroky).
 • Miningu je teda potreba Povenovať Pár Hodín, aby si pochopil čo, kde ako. 

Preto neťaží každý.

Ťažba je privilégium bohatších.

Väčšina ľudí sa preto musí uspokojiť s menej ziskovou variantou – nákupom krypta na burze.

 

Kto sa ale do toho pustí a venuje tomu na začiatok pár hodín, čakajú ho násobne vyššie zisky než by dosiahol kúpou kryptomien na burze. A zároveň nižšie riziko z investície.

1. Dokúpiť?

 1. 1x LAN kábel (internetový)
 2. nič viac (napájací kábel (do zástrčky) je v balíku pri mineri)

Žiaden PC/Ntb/monitor nepotrebuješ.

 • Miner je sám o sebe PC, beží sám.
 • (potrebuješ PC / Notebook / Telefón ale len na Prvé 4 Minúty na prvé spustenie minera – potom už miner beží sám 24 / 7 / 365)

2. Pripraviť?

 1. ak chceš mať miner u seba doma, potrebuješ samostatný priestor a internetové pripojenie (podrobnosti v otázke č. #3)
 2. založiť 2 účty 👇

3. Účty Založiť?

 1. Krypto-wallet
 2. Mining pool

Miner je spárovaný s tvojím účtom na poole. A v poole máš nastavenú tvoju krypto-wallet, kam ti chodia výťažky.

 

3.1. Účet na Poole

Mining pool je “server,” kde celá ťažba prebieha.

Registrácia je za 30 sek. (len email. adresa)

Na každý coin väčšinou existujú viaceré pooly (rozdiely sú minimálne).

V prípade BTC odporúčame Český BraiinsPool.com (starý názov: Slushpool) – (ide o úplne 1. pool na svete)

 • Registruj sa a Obkukaj, ako to tam vyzerá

PS: Ďalší pool, ktorý najviac využívame je Nicehash.Com (podporuje ťažbu desiatok coinov – BTC, ZCASH, LTC, DOGE, Nervos, Kadena ..)

V nastaveniach pooli si vlož číslo tvojej krypto-peňaženky – tam ti budú chodiť výťažky.

 • Svoje prvé vyťažené krypto uvidíš na pool účte už do pár minút po spustení minera.
 • Z poolu sa ti následne budú automaticky odosielať na wallet – raz denne / týždenne / mesačne (ako si nastavíš).

 

3.2. Krypto-wallet

Návod na založenie software-wallet (zadarmo):

*Existujú aj hardwérové – napr. Trezor či Ledger Nano (ešte vyššia bezpečnosť)

Kde Krypto Kupovať / Predávať za Eurá?

 • na burze (najlacnejšie)
 • Krypto-Bankomatoch (vyšší poplatok – cca 3-5%, no anonymne)
 • v krypto-wallet

Coiny teda vieš predávať/kupovať aj na walet, no s vyšším poplatkom než na burze.

Preto:

 • na nákup/predaj krypta odporúčame skôr burzu
 • (krypto uložíš na wallet, kde to máš 100%-ne bezpečné a keď budeš chcieť predať, presunieš ich na burzu, kde ich predáš za eurá a tie si vyberieš na svoj bankový účet)

3.3. Burza

Burza je oproti wallet menej bezpečná, má ale 2 výhody:

 1. Nájdeš tu stovky kryptomien (na wallet ich je len zopár)
 2. Krypto tu kúpiš/predáš (za eurá) s najnižšími poplatkami (cca 0,1%)

Najlepšie burzy na svete: Binance.com, Kraken.com či Coinbase.com

 • Napr. Kraken.com – EUR vklady a výbery z/do banky sú ZADARMO
 • A poplatok za nákup/predaj je 0,16%

 

PS: Vyťažené coiny si môžeš z poolu posielať kamkoľvek chceš – aj na wallet (aj softwérovú aj na Trezor) ale aj priamo na burzu.

Napojenie a spustenie je Od nás ZADARMO.

Spustíme a aj Ukážeme Ako Nato.

 • Ako napojiť / ovládať
 • Prepojiť s poolom / peňaženkou .. 
 • Kde sleduješ zisky, Kde krypto uložiť / predať / bez poplatkov / anonymne ..

Komplet všetko od Prvého až po Posledný Krok (všetko je ale veľmi jednoduché).

Plná podpora – Pred / po kúpe.

Ako prebieha NAPOJENIE – 3 jednoduché kroky:

 1. napojiť 2 káble (internet a elektrina)
 2. nájsť IP adresu minera cez aplikáciu a vložiť ju do prehliadača
 3. v IP rozhraní vložiť číslo tvojej krypto-wallet, kam ti budú výťažky chodiť

Tým sa Miner Spúšťa a Začína Zarábať.

 • Výťažky sa ti ihneď pripisujú na tvoj mining pool účet.
 • Do účtu v poole si vložíš tvoju krypto-peňaženku (viď otázku č. #1)

Priemernému začiatočníkovi zaberie celé napojenie v priemere 4 minúty.

Celý návod TU

 

Zvládne celú Ťažbu / Obsluhu / Údržbu aj Laik?

Ako sa o minere starať? Viď otázka. #7 (5 minút mesačne)

Ako prepínať ťažbu na iné kryptomeny? Viď otázka #8 (na pár kliknutí)

Aké účty potrebuješ .. otázka #1 (len 2 účty)

Aký Internet Potrebujem?

Požiadavky na internet sú minimálne.

 • #1 Download Rýchlosť 7 Mb/s a viac (download, nie upload). 7 Mb/s postačuje na cca 6 minerov.
 • (aj ten pomalší internet v odľahlých oblastiach na Slovensku má cca 20-30 Mb/s)
 • #2 Odozva (latencia / ping), ktorá by mala dosahovať max. 50ms

Rýchlosť aj Latenciu si môžeš skontrolovať napr. TU:

Spotreba dát (orientačne):

 • 20 GB mesačne / 1 ASIC miner resp. 6-kartový GPU rig (z najnovších modelov)
 • (spotreba dát ale záleží od ťaženej kryptomeny, poolu … )

 

Môžem napojiť aj cez Wi-Fi / Mob. Internet?

Aj GPU miner aj ASIC miner môžeš napojiť LAN káblom / aj cez Wi-Fi / aj Mobilným internetom.

 • Miner nedokáže prijímať Wi-Fi / Mob. internet napriamo
 • Stačí preto dokúpiť jednoduchý switch za pár eur, ktorý prijíma Wi-Fi / Mob. Internet a presúva ho do LAN kábla.
 • Tento LAN kábel už len napojíš do minera a to je všetko
 • Jednoduché ale hlavne funkčné riešenie, ktoré nijako neovplyvňuje ťažbu (keďže požiadavky na rýchlosť sú minimálne)

 

Aké Priestory Potrebujem? (hluk / chladenie / prach / vlhkosť)

Hlučnosť 

 • Minere sú Pomerne Hlučné (70-75 db)
 • preto je rozhodne potrebná samostatná miestnosť
 • (toto je asi najväčšia nevýhoda minerov a celej ťažby)

Teplota – Chladenie

 • minere sa plne chladia samé
 • dodatočné externé chladenie riešiš až pri cca 5-6ks a viac
 • (záleží samozrejme od veľkosti priestorov)

Prašnosť

 • Podmienky sú rovnaké ako aj pre bežný počítač či inú elektroniku
 • Prach určite nepomáha, no nijako priamo neškodí
 • Keď sa na komponentoch minera usádza väčšie množstvo prachu, mine o niečo zvýši otáčky ventilátorikov aby sa dostatočne uchladil, čím o niečo stúpa aj spotreba ..
 • Preto jednoduché, lacné a rýchle riešenie – v prípade prašnejšieho prostredia stačí miner raz mesačne prefúkať kompresorom a je to 🙂 (zvonku, bez rozoberania)

Vlhkosť

 • Maximálna miera vlhkosti je špecifikovaná pri každom produkte, štandardne ale 5-95%
 • Teda žiadne špeciálne požiadavky (kľudne aj pivnica..)

 

Elektrina – Utiahnu to moje zástrčky / rozvody doma?

Defacto všetky minere majú spotrebu 1,3 – 3,2 kwh.

 • Minere so spotrebou do cca 2 kwh, sú štandardne vyrobené s 1 výstupom – teda napájanie cez 1 zdrojový kábel (1 kábel z minera do zástrčky)
 • Minere so spotrebou vyššou ako 2 kwh sú štandardne vyrobené s 2 výstupmi – teda napájajú sa cez 2 zdrojové káble (1 miner, 2 káble do 2 zástrčiek) – napr. všetky Antminere S19

Bežná domácnosť má väčšinou zabudované 16A ističe, v tom najhoršom prípade 10A

 • 10A * 230 V = 2300 Watt, ktoré každý istič utiahne
 • Teda aj v tom najhoršom prípade, ak máš len najmenšie (10A ističe) a miner s najvyššou spotrebou (3,2 kwh), 2 zásuvky / ističe budú stále vyťažené len na 69% (teda stále 31% rezerva k dobru)

 

Housing

Ak nemáš priestory / máš drahú elektrinu, miner si môžeš umiestniť v profi-datacentre (SK / CZ)

Paradox je, že o nič sa nestaráš ale zároveň ešte UŠETRÍŠ na elektrine aj 2 900€ ročne (na každom kuse).

 

My samy máme minere (Antminer S9), ktoré nám ťažia už 5,5 roka.

Preto 4-6 rokov, ktoré uvádzame je skutočná, reálne odskúšaná životnosť (nie iba teoretická).

Avšak treba rozlišovať 3 Skupiny Výrobcov (a tým aj rôznu životnosť):

#1 Bitmain (Antminer)

Bezkonkurenčne najkvalitnejší výrobca na svete.

Je zároveň Najstarší Výrobca na svete (od 2013). Vďaka tomu ..

 • Najvyššia kvalita komponentov (hardwér), prepracovaný softwér, spoľahlivosť a stabilita ťažby bez výpadkov ..
 • A aj vďaka tomu je životnosť ich minerov spomedzi všetkých výrobcov najdlhšia
 • (a aj preto si dovolia poskytovať dlhšiu záručnú dobu)

#2 Whatsminer (MicroBT), Avalon (Canaan) a Innosilicon

 • Druhú skupinu tvoria výrobcovia Whatsminer (MicroBT), Avalon (Canaan) a Innosilicon.
 • Kvalitou sa doťahujú na výrobcu Bitmain, no nie sú na jeho úrovni a aj životnosť môže byť o niečo kratšia

#3 Ostatní Výrobcovia

 • Napokon najmladší a menej kvalitní výrobcovia ako: Ibelink, Goldshell, Obelisk, Aladin, Ebang, Todek ..
 • Životnosť ich strojov je naozaj otázna
 • Životnosť možno bude rovnaká ako aj pri Bitmaine, no to práve nevieme povedať, pretože samotní výrobcovia existujú napr. len 2-3-4 roky

Práve preto rozhodne Najviac Odporúčame minere od prvej a druhej skupiny výrobcov.

Podrobnosti k výberu minerov – viď otázku #6.

 

Klesá výkon minera v priebehu času?

Výkon stroja je rovnaký.

Miner s výkonom napr. 100 THs má 100 THs aj o 1 aj o 2,4 aj po 5 rokoch ťažby

 

Skôr Možno Myslíš ..:

 • .. že rastie difficulty (náročnosť ťažby) a tvoj miner preto postupne ťaží menej mincí?
 • Difficulty ale rastie práve preto, že rastie cena kryptomeny.
 • V reále to preto vyzerá napr takto: O 5 rokov bude tvoj miner denne ťažiť len polovicu coinov, oproti tomu, koľko ťaží dnes, ale cena týchto coinov (danej kryptomeny) už je napr. 4x vyššia než dnes.
 • Tvoj celkový denný zisk (v eurách) je teda 2x vyšší než dnes (všetko záleží od toho, v akom pomere budú rásť cena coinov a difficulty)

Reklamácie

 • minere sú stavané na chod 24/7/365
 • Poruchovosť je preto len 1,3% (zo 100 strojov reálne len 1,3 ich potrebuje opravu)

Ak nastane problém, miner nám odošleš / dovezieš a my sa postaráme.

1,3% je ale priemer za všetky nami predané minere (všetky značky)

 • Odporúčame ale kupovať minere Bitmain (Antminer)
 • Ide jednak o najkvalitnejšie minere na trhu, kde je zároveň počet reklamácií / porúch od spomínaného priemeru ešte nižší

Pozáručné Opravy

Lacné!

Kúpiš si auto za 10-20-30-40 tisíc Eur, po roku ti ale neštartuje.

 • To ale neznamená, že je do šrotu ..
 • Odišiel napr. štartér za pár desiatok eur.

Rovnako je to aj pri mineroch …

 • Takisto obsahujú desiatky komponentov
 • (a ide o rovnaké komponenty, aké obsahuje aj bežný PC – matičná doska, procesory, chladiče, zdroj, čidlá ..).
 • A tak ako aj na PC je možné vymeniť celý komponent (napr. GPU kartu), tak je možné aj vymeniť či dokonca opraviť samotný ventilátorik / pamäť / teplotné čidlo, ktoré je na GPU karte pokazené  (mikrokomponent na komponente)

A preto, aj keď minere stoja tisíce eur, opravy sú lacné.

Presnejšie: Drvivá Väčšina opráv je v cenovkách 40€ – 160€

Najdrahšiu opravu, ktorú sme kedy riešili, bola v sume: 210€

Najčastejšie Opravy:

 • teplotné / voltážne čidlo: ….. 1,5€
 • ASIC čipy: ….. 14€
 • nová matičná doska ….. 35€-110€
 • mikročipy ako PIC, CTIF, MCU: ….. 1€-3€
 • hlavné ventilátoriky: ….. 11€
 • ventilátoriky na zdroji: ….. 7€
 • oprava zdroja: ….. 30€-50€
 • cena za prácu k tomu (opravu): ….. 10€-110€

#1 ASIC, HDD či GPU rig?

#1 HDD minere:

 • HDD minere majú krásne parametre (nízka spotreba, malé, kompaktné ..)
 • Návratnosť je ale až 5,5 roka, preto nemajú zmysel
 • (úplne nový a odlišný systém ťažby)

#2 ASIC vs GPU:

Efektivita:

 • ASICi – stroje vyrobené priamo na ťažbu kryptomien a vysokú záťaž 24/7
 • Preto sú efektívnejšie a ziskovejšie než GPU rigy

Obsluha

GPU rig je PC, ktorý má všestranné využitie (aj ako bežný PC)

 • Preto ich na ťažbu treba špeciálne nastaviť / naprogramovať / upraviť a preto aj pomerne často vypadávajú
 • A ak vypadnú, treba Programovať, stavový riadok, BIOS módy, ťažobných SW, ladenie …

ASICi:

 • ASIC má o 96% Menej Výpadkov, a ak vypadne, stačí reštart a miner opäť beží
 • Žiadne programovanie, kódy, žiaden príkazový riadok ..

 

#2 Ktorý Model Presne?

#3 Ktorú Kryptomenu?

Ktorý konkrétny model sa pre teba oplatí najviac?

Výber Presne Na Mieru Pre Teba podľa tvojich podmienok k ťažbe (4 Faktory):

 1. Tvoja Cena Elektriny? (príp. chceš housing?)
 2. Tvoje Skúsenosti s miningom?
 3. Aké Riziko a Zisky chceš podstúpiť / dosiahnuť? (súvisí s kvalitou kryptomeny, ktorú budeš ťažiť)
 4. Chceš kvalitnejšieho výrobcu alebo stačí aj B-éčkový a s nižšou cenou ?(súvis so životnosťou a kvalitou stroja)

 

Alebo píš / volaj, vysvetlíme, poradíme, ktorý miner sa ti oplatí.

Miner beží 24/7/365 sám, bez starostí / zásahov.

Preto žiadna obsluha.

Všetko, čo potrebuješ:

#1 Sledovať, či náhodou miner nevypadol

Toto jednoducho vyriešiš zapnutím upozornení v poole (ak klesne výkon stroja čo i len o 10%, pool ti Automaticky pošle Email / SMS).

 • Pri výpadku stačí Reštart príp. Aktualizovať Firmware (všetko online na diaľku)
 • (výpadok môže nastať v priemere raz za X týždňov až mesiacov)

#2 Aktualizácia firmwaru

 • Cca raz za 1-2-3 roky výrobca vydá nový ťažobný softwér (firmware)
 • Program jednoducho stiahneš, cez web-rozhranie nahraješ do minera (online), program sa načíta a hotovo (3 minúty)

#3 Vyprášiť

V závislosti od prostredia, v ktorom miner máš, raz za 1-4 mesiace môžeš miner Prefúkať od Prachu (bežným kompresorom)

Ako Prepneš miner na Ťažbu Inej Kryptomeny?

 • Stačí nahodiť inú adresu poolu (skopírovať 2 Kolónky v Nastaveniach minera) – ukážeme, ako nato
 • Prepínať vieš aj na diaľku (online), odkiaľkoľvek na svete

 

Ktoré všetky Coiny môžeš Ťažiť?

 • Každý ASIC miner je vyrobený na 1 algoritmus (nie na 1 kryptomenu)
 • A každý algoritmus v sebe obsahuje cca 20-130 rôznych kryptomien, ktoré môžeš s tvojím ASICom ťažiť
 • Presný Zoznam Coinov TU,  alebo aj v popise daného minera [sekcia Špecifikácia]

Kde Sleduješ Zisky .. ?

Detaily o ťažbe aj mineri vidíš v online rozhraní:

 • Koľko ti miner vyťažil, výkon stroja (TH/s, MH/s…), teploty čipov / matičnej dosky, rýchlosť ventilátorikov
 • Online (na diaľku – odkiaľkoľvek na svete) vieš miner aj sledovať aj ovládať (zapnúť / vypnúť či zmeniť ťažbu na iný coin) – viď otázku č. 8

 

Kde ti Chodia Výťažky?

 • Každých pár minút priamo do tvojho mining pool účtu
 • Pool ti coiny zasiela na tvoju krypto-wallet, ktorú si v nastaveniach uložíš

 

Ako Často Dostávaš Výťažky?

 • Ako si to nastavíš v poole
 • Raz denne / týždenne / mesačne ..

 

Kde Krypto Uložíš / Predáš za €urá?

Bezpečne uložíš v krypto-peňaženke alebo zmenárni a predáš v zmenárni či Krypto-Bankomate (viď otázka č. 1.)

 1. Kúpiš si miner
 2. Mesačne platíš elektrinu (doma alebo v housingu)
 3. za ťažbu v mining poole platíš poplatok (0,5 – 1% – záleží od poolu)

To je všetko 🙂 Nič viac.

Resp. potom ešte, ak chceš predať krypto za Eurá (na burze) – poplatky sú drobné (0,1 – 0,3%)

Oplatí sa ťažba len s 1 Minerom?

Koľko strojov potrebujem aby to Malo Zmysel?

Toto je Najväčší MÝTUS o ťažbe. Prečo?

Ak 1 miner stojí napr. 5 000€ ..

A čistý zisk z ťažby je napr. 6000€ ročne …

Aký je potom rozdiel, keď vlastníš 1 miner alebo 100 minerov?

 • Za 1 miner zaplatíš 5000€, zarobíš 6000€ ročne
 • Za 10 minerov Zaplatíš Presne 10x viac (50 000€),
 • Spotrebujú presne 10x viac elektriny
 • Aj zarobia Presne 10x viac (60 000€)

Percentá sa nemenia.

 • Ročný zisk pri 1 mineri = 120%
 • Ročný zisk pri 4 mineroch = 120%
 • Ročný zisk pri 10 mineroch = 120%
 • Ročný zisk pri 324 mineroch = 120%

Malý rozdiel by bol, ak by si dostal množstevnú zľavu (pri nákupe viac kusov minerov)

 • V tomto trhu ale množstevné zľavy veľmi neplatia
 • Ide totiž o nízkomaržový predaj, teda aj 1ks minera sa predáva za najnižšiu možnú cenu
 • Preto množstevná zľava pri kúpe napr. 5ks je 20-40€ / ks
 • A je už jedno, či ide o obj. na 30 / 50 či 300 strojov, cena je rovnaká.

Táto drobná zľava by tak zvýšila ziskovosť miningu zo 120% na 122% ročne (zanedbateľné).

 

Oplatí sa Ťažba ako taká?

,Koľko Presne ti Miner Zarobí?

(a koľko dáš na elektrinu?)

 • Od čoho vlastne závisia zisky pri ťažbe? (2 faktory)
 • A prečo ťažba Zarába cca 2-3x Viac ako Nákup Krypta na Burze?

 

Nechceš ťažiť altcoiny ako LTC, Doge, Zcash .. lebo im neveríš tak ako Bitcoinu?

Avšak BTC minere nezarábajú pri ťažbe tak veľa?

Jednoduché Riešenie, ktoré využíva Čim Ďalej, Tým Viac ľudí:

 1. Začni ťažiť tieto Altcoiny (tieto minere zarábajú celkom viac ako BTC minere)
 2. Avšak výťažky (Altcoiny) môžeš ihneď zamieňať do BTC
 3. To sú 2 muchy jednou ranou (ťažíš, čo je viac ziskové, ale zároveň držíš BTC, ktorému viac veríš)

A meniť Altcoiny na BTC môžeš manuálne na burze, avšak túto funkciu majú  dokonca aj niektoré pooly (napr. Nicehash.com)

 • ťažíš napr. LTC, no výťažky ti chodia každý deň rovno v BTC
 • (neplatíš zato žiadne poplatky)

Môžem Kúpiť na Firmu?

 • Samozrejme aj na firmu (aj kúpa minerov aj housing)
 • (pričom jedno môže byť na firmu / druhé na súkr. osobu / inú firmu – akokoľvek).
 • My máme slovenskú s.r.o. – platca DPH (teda možnosť odpočtu)

PS: Z ľudí, ktorí majú nejakú firmu, až 98% z nich minere kupovali ako firma (nie ako fyzická osoba).

 

Faktúra do Zahraničia

 • Ak objednávaš ako platca DPH z krajiny mimo SVK (vrámci EU), teda napr. z CZ, PL, NEM aťd ..  faktúru ti vystavujeme rovno bez DPH (Prenesená Daňová Povinnosť – reverse charge)

Čo uvádzame na Faktúre?

 • Počítačový server a model (napr. Počítačový server Z15)
 • Názov našej firmy: MM-PRO GROUP, spol. s r. o.
 • .. a na celej FA nie je žiadna info o ťažbe / bitcoine / krypte / ani mineroch .. nikde nič. Celá “čistá FA.”
 • Pre podrobnosti nás Kontaktuj, vysvetlíme.

Treba prísť Osobne? (kúpa minerov / housing)

 • Kľudne môžeš aj Osobne k Nám 🙂
 • Drvivá väčšina ľudí ale všetko rieši online (objednávky minerov / zmluvy k housingu). Ale kľudne aj osobne.

Dodanie

Balíky zasielame kuriérom alebo možný Osobný Odber u nás.

V prípade kuriéra:

 • Minere sú balené v hrubých 12cm penovo-polystyrénových ochranných bedneniach a následne v poriadných 3-vrstvových krabiciach
 • Krabice sú označené ochrannými štítkami: Krehké
 • Každý balík je ale aj tak vždy poistený na plnú hodnotu
 • (z tých vyše 2000 predaných kusov / balíkov, ktoré sme už poslali sa doteraz ešte ani s jednym jediným minerom nikdy nič nestalo)

Nenašiel si odpoveď?

Kontaktuj nás.

Jeden z našich odborníkov ti poradí.

#2 Koľko Zarobíš?

HOOT – NajZiskovejšie minere


Veríš len BTC? No BTC minere = Najmenej Ziskové stroje na trhu.

Jednoduché Riešenie: Môžeš ťažiť napr. LTC (na Antminer L7), lebo je X-krát ziskovejší ako BTC stroje, ale výťažky z poolu ti budú chodiť rovno v BTC (ktorému viac veríš) – vďaka poolu Nicehash.com

kalkulácie sú z dňa:

*náklady na el. sú prepočítané podľa aktuálnych cien v housingu

 

# miner: návratnosť: vyťaží: elektrina: čistý zisk: cena mineru (bez DPH):
1. IceRiver KS3M (KAS) 3,3 mes. 5 911€ /m. 306€ /m. 5 605€ /m. 18 490€
2. Antminer KS3 (KAS) 3,46 mes. 9 261€ /m. 315€ /m. 8 946€ /m.

30 900€

3.  IceRiver KS2 (KAS) 4,78 mes. 1 970€ /m. 108€ /m. 1 826€ /m.

8 900€

 

Celý Rebríček TU

*(zisky sedia s realitou s odchýlkou ±1,3% )

 

POZOR: Najziskovejší ani zďaleka nemusí znamenať Najlepší. Zisk je len 1 z 5 faktorov, podľa ktorých minere vyberať.

 • Volaj, vysvetlíme, ktoré nekupovať, z ktorých sa oplatí vyberať ..
 • +421 949 691 788  /  +420 704 736 656

Oplatí sa Ťažiť?

 • Prečo Ťažba Zarába 2,5-3x Viac než nákup Krypta na Burze?
 • Ako získať Bitcoin so Zľavou 46%?
 • Ak BTC na burze za 5 rokov nenarastie Ani o Cent, koľko za ten istý čas zarobí miner?
 • Prečo pri ťažbe Zarábaš na 3 Veciach Naraz, na burze ale len na 1? A ktoré to sú?

Vysvetlenia:

Ak sa to tak oplati, potom Prečo Neťažia Všetci?

Koľko Ťažba Zarobí?

Koľko presne mi konkrétny miner zarobí?

Zašleme ti presnú kalkuláciu na konkrétny miner.

Koľko presne Miner Zarába?

 • Aktuálne reálne výťažky viď v online kalkulátoroch
 • sedia s realitou – odchýlka ±1,3% )

Alebo zisky 2 najziskovejších mineroch nájdeš vždy aktuálne tu: Antminer S19 / Antminer Z15

Prečo (Ne)Investovať .. ?

Ako Kúpiť / Uložiť krypto?

Kde bude cena BTC v okt. 2025? [analýza]

Rovnaká analýza, na základe, ktorej sme takmer pred 3 rokmi (dec 2019) Úspešne Predpovedali, že BTC do 2 rokov vystrelí na 50 000$

 • (BTC mal v tom čase 7400$ a do 23 mesiacov narástol na 69 040$, nárast +933%).

Na základe rovnakej analýzy teraz opäť predpovedáme:

 • Kde bude BTC v nov. 2022?
 • Kde bude BTC v okt. 2025?
 • Podľa čoho to predpovedáme .. ?

Ďalej sa dozvieš:

 • Prečo BTC už 13 rokov rastie? (spojitosť s Halvingom)
 • Prečo BTC doteraz vždy 3 roky rástol, potom 1 rok klesal a takto stále dookola?
 • Kedy je najlepší čas na kúpu minerov / kúpu BTC a prečo sa ti Odpoveď Nebude Páčiť?
 • Prečo ľudia najradšej kupujú Predražený BTC aj minere?
 • Ako vieš pri ťažbe zarábať 3 Rôznymi Spôsobmi Naraz?
 • Kde je skutočný kľúč úspechu pri investícii do BTC či minerov? (ako z investície Vytrieskať naozaj poriadne prachy)?

#3 Produkty / Služby / Objednávka

Ako vybrať správny miner?

 • Ktorý je najlepší?
 • A na ktorých ťažíme my?

 

 

 

ASIC – GPU – HDD minere

Profi výroba a predaj

Housing v SK/CZ datacentrách

Svoj miner si môžeš uložiť do datacentra s lacnou elekktrinou

Možnosť nákupu na splátky

Výstavba Datacentra na Mieru

Nemáš na ťažbu/ výber minerov a celé toto čas?

Príp. sa tomu nechceš venovať?

Menežovaná tažba – všetko urobíme za teba (+ lacnejšia elektrina aj ceny minerov)

#4 Môžem vám veriť?

Ako dlho fungujete? Kde sídlite? Osobný odber? Recenzie? Neprídem o peniaze?

O nás: Ako-Ťažiť-Kryptomeny.sk

 • Sme Najväčší predajca mining techniky v 🇸🇰🇨🇿 CZ-SK
 • Na trhu od roku @2015
 • možný OSOBNÝ ODBER – Platba na Mieste
 • Garancia Najnižšej Ceny v EU

POSTUP OBJEDNÁVKY

 1. Vytvor objednávku (nič neplatíš)
 2. Do 24-hodín ťa kontaktujeme pre potvrdenie objednávky
 3. Faktúra
 4. Osobný Odber / Dodanie Kuriérom a Platba

Možný Osobný Odber a Platba na Mieste

(príp. možnosť na Dobierku)

Kde nás Nájdeš?

14 dôvodov prečo nákupom u nás vyhráš

(získaš nespočetne výhod)

Časová Os Firmy – Ako sme začínali, História

Už od r. 2015

Recenzie

Recenzie priamo od Facebook Užívateľov. My ako administrátor FB stránky Nedokážeme Odstrániť Akúkoľvek Recenziu (FB túto možnosť pre FB stránky proste neposkytuje). Preto ktokoľvek, čokoľvek, kedy o nás na FB napísal (pozitívne aj negatívne), Je to Tu už Navždy 👇

 

Ako-Ťažiť-Kryptomeny.sk
4.9
Na základe 47 recenzií
powered by Facebook
Andrea Reznáková
Andrea Reznáková
2023-04-28T13:00:11+0000
Platila som vopred, všetko prišlo bez problémov v uvedenom čase. Spokojnosť.
David Fartel
David Fartel
2023-02-09T18:00:27+0000
Zaplatil som vopred a stroje prišli do troch týždňov . Mám už 3 stroje a všetky 3 slapu perfektne . Komunikácie na vybornu .Objednávam ďalej .celá recenzia
Marek Varga
Marek Varga
2023-02-06T17:03:13+0000
Objednával som s platbou vopred a veľká spokojnosť, miner dorazil bez problémov v uvedenom čase.
Jan Kejval
Jan Kejval
2022-05-05T13:50:56+0000
Dobré a jasné jednání, jak se dohodlo tak vše bylo.
Kuboslav Donoval
Kuboslav Donoval
2022-04-22T15:43:28+0000
Kupoval som už dva stroje, úplna spokojnosť, proklientský prístup, rozšírené možnosti ( dohodený housing ) a vždy sa dá dohodnúť, určite odporúčamcelá recenzia
Dominik Sýkora
Dominik Sýkora
2022-04-22T14:08:57+0000
Doporučuji, seriózní firma. Objednával jsem Z15, platil předem a v pořádku došel, vše dle domluvy. Výborná technická podpora a komunikace.celá recenzia
Martin Kxk
Martin Kxk
2021-11-04T23:44:24+0000
Super! Odporúčam. Platil som vopred a Z15 dorazil v poriadku. Určite v budúcnosti budem daľšie minere kupovať.
Jiří Herník
Jiří Herník
2021-11-04T14:01:54+0000
Vše v pořádku, akorát ten slibovanyý hosting nevyšel, ale tak naštěstí jsem našel jinde.
Tomáš Kratochvíl
Tomáš Kratochvíl
2021-09-09T19:53:31+0000
Super komunikace. Stroj jsem si vyzvedl na místě a vše mi bylo vysvětleno a ukázáno.
Jerry Sun
Jerry Sun
2021-08-16T16:23:09+0000
Platba předem za 2 x s19. Vše v pořádku, minery došly do ČR bez problémů.
Michal Brutenič
Michal Brutenič
2021-07-23T12:53:49+0000
Objednáno a zaplaceno předem. Vše proběhlo dle domluvy, skvělá komunikace. Doporučuji
Katarína Šutaríková
Katarína Šutaríková
2021-05-28T15:40:44+0000
Odporúčam, super komunikácia, spoľahliví dodávatelia
Miroslav Nohaj
Miroslav Nohaj
2021-05-13T09:21:23+0000
Miner som objednal prišiel bez problémov , peniaze som posielal vopred nebol stým žiadny problém. všetko je v poriadku .celá recenzia
Radek Vosmík
Radek Vosmík
2021-05-05T16:13:45+0000
Objednal jsem Antminer Z15, zaplatil předem. Dodání proběhlo v domluveném termínu. Žádný problém, vřele doporučuji.
Dominik Kaleja
Dominik Kaleja
2021-05-05T15:16:09+0000
Odporúčam každemu, platil som vopred maximalna spokojnosť. Jednotka na SK trhu určite. Ľutujem že som na nich nenarazil skôr.celá recenzia
Taxi Modry
Taxi Modry
2021-04-21T05:50:18+0000
Ťažba sa vyplatí. Síce je to zo začiatku finančne náročnejšie, ale vyplatí sa to určite z dlhodobého hľadiska urcite zarobite .Komunikacia super . 100%Pristup super 100%Platil som dopredu na ucet do holanska prislo vsetko okacelá recenzia
Ján Pačesa
Ján Pačesa
2021-04-17T07:10:38+0000
Vrele odporúčam, objedané mineri Z15 v novembri prislo priamo z Holanska polovica februara tak ako bolo pri objednávke, mineri pracuju k spokojnosti, plna zaruka… p. Dominik zo všetkým pomohol… Vďakacelá recenzia
Pepca Sklenar
Pepca Sklenar
2021-04-16T18:10:55+0000
Objednavka mineru Antminer z15, minery placené dopředu!!! koncem 12/2020, slíbený termín 02/2021, doručeno polovina 03/2021, doporučuji akotěžitkryptomeny.sk na 100% super komunikace, škvělá znalost v oboru, poradili vše co jsem potřeboval. I ze stranky dodavatele 100% spokojenost oznamili měsic dopředu že bude mirne zpoždění s prepravou. Velice děkuji a ještě jednou všem doporučuji. #akotazitkryptomeny.skJosef Sklenářcelá recenzia
Števo Kalmár
Števo Kalmár
2021-04-16T16:52:48+0000
Antminer Z15 som objednával začiatkom januára. Dodanie trvalo cca mesiac a pol. Platil som vopred a s ničím nebol problém.celá recenzia
Pepík Anička
Pepík Anička
2021-04-15T12:09:11+0000
Nedoporučuji tuto firmu podle špatných zkušeností… Objednávku zprostředkovali od nejlevnějšího dodavatele. Objednávka následně nebyla dodána. Peníze sice byly vráceny ale to je mi momentálně k ničemu.. Když jsem miner objednával, tak cena byla 5.000€ momentálně je cena 15.000€.. Pokud je něco špatně, tak se od Všeho distancují. Tuto firmu jednoduše nedoporučuji!!celá recenzia
Zdeno Kysučan
Zdeno Kysučan
2021-03-23T17:36:49+0000
Objednané S17 a A10, zaplatené vopred, všetko prišlo v poriadku kuriérom a funguje 👍
Ramón Bartschat
Ramón Bartschat
2021-03-17T08:15:40+0000
Objednal som Antminer Z15 koncom december 2020, začiatkom januar 2021 som platil dopredu. Trvalo to dlhšie ako som očakaval ale začiatok marec 2021 stroj prišiel. Všetko ok.celá recenzia
Denis Boss Močko
Denis Boss Močko
2021-02-25T21:53:59+0000
Určite odporúčam.👌 Miner zaplatený predom. Prišiel presne ako bolo dohodnuté kuriérom domov. Super jednanie a pomoc pri každej príležitosti. Určite budem spolupracovať aj pri ďalšej objednávke 😊celá recenzia
Martin Ševčík
Martin Ševčík
2021-02-12T11:32:44+0000
Objednal som A10 Pro 750.Poslal som peniaze vopred a … Neistota bola zbytočná.Prístroj je už vo firme a robí si svoju prácu.Údaje sa zhodujú s deklarovanými.Týmto by som chcel poďakovať za profesionálny prístup a určite si cez túto firmu objednám aj nabudúce.celá recenzia
Sapit Sapit
Sapit Sapit
2021-02-08T16:27:40+0000
Objednany miner A10 Pro 500, zaplatene vopred, miner prisiel v poriadku DHL-kou, predajca pomohol pri spusteni, vsetko fachci, vrelo doporucujemcelá recenzia
Martin Barabasch
Martin Barabasch
2021-01-28T08:38:11+0000
Miner z15 jsem si objednal a zaplatil předem. Komunikace stran objednávky byla v pohodě miner přivezla DHL domů. Mám již zapojený a bez problémů jede. Výkon mineru se pohybuje v udávanych parametrech takže za sebe můžu říct vše ok.celá recenzia
Michal Pikus
Michal Pikus
2021-01-22T17:59:24+0000
Super prístup čo sa týka ochoty perfektne veľká pomoc . Miner som kúpil pred 2 mesiacmi zaplatil som vopred miner prišiel včas top stave odporúčam za mňa 100% spokojnosť !!!celá recenzia
Michal Hutár
Michal Hutár
2020-12-17T17:01:23+0000
Super prístup , obrovská ochota , platba vopred ale miner prišiel v poriadku tak ako mal . 100% odporúčam tento eshop !
Karel Novak
Karel Novak
2020-11-26T23:06:04+0000
Ahoj, kdo ma zajem koupit asic pres tuto spolecnost , tak mam 100% pozitivni zkusenost.Skvela komunikace, starost o vas od zacatku az do konce. Příma komunikace s dodavatelem! Dekuji.celá recenzia
Kristián Varga
Kristián Varga
2020-11-26T22:33:04+0000
Jednoznačne odporúčam, vynikajúci prístup, kupoval som ASIC miner, prebehlo všetko hladko od kúpy, prepravy až po samotný housing 🙂celá recenzia
Milo Marčan
Milo Marčan
2020-11-23T19:51:07+0000
Odporúčam profesionálny prístup housing topka minery objednané doručené všetko ako má byť.
Peter Macura
Peter Macura
2020-11-23T10:03:09+0000
Odporúčam objednane minery prišli aj keď dodacia doba bola podstatne dlhšia ako uvádzal predajca, čo bolo spôsobené výrobcom, ktorý štrajkoval. Komunikácia suprova pomoc tak isto.celá recenzia
Jakub Hnát
Jakub Hnát
2020-10-12T06:44:23+0000
Výborné informace a skvělý přístup, doporučuji.UPDATE 8.1.2021: Přes 7 týdnů mi leží spousta peněz u dodavatele těžebních strojů, který mi ale včas neoznámil, že mi stroje dodat nemůže (výrobce argumentuje nestabilitou SW, o čemž si myslím svoje). Nyní po zdražení strojů si mohu dovolit jen polovinu těžebního výkonu, což jsem zjistil až po urgencích na dodavatele. Naštěstí je mi pan Džamba nápomocen.celá recenzia
Peťo Novák
Peťo Novák
2020-09-16T15:14:02+0000
Ušetrili mi asi 2400€ za asici lebo objednával som priamo cez ich dodávateľa 3x Z15 a 3x A10. Ináč všetko skvelé. Doma som mal po týždni. Hodil som to rovno k ním do housingu do Levíc. Tam takisto všetko ok. Tam na elektrine ušetrím cez 250€ mesačne. Celkovo odborný prístup, robia to už dlho. Poradili, pomohli .. Už som ich odporučil známym, lebo dnes nájsť niekoho seriózneho nie je len tak.celá recenzia
Richard Matušovský
Richard Matušovský
2020-09-10T10:33:44+0000
Môžem len odporučiť. Páni sa fakt vyznajú. Skvelá komunikácia, poradili, pomohli s výberom, potom s napojením mašín… Ale hlavne ceny. Ostatné ponuky som mal 10-15% drahšie. Bral som 3xZ15 a jednu A10. Do 11 dní som ich mal doma. Odporúčam.celá recenzia
Damián Džamba
Damián Džamba
2020-09-08T21:10:32+0000
Kupoval som 2 GPU Rigy na Etherum. Skvelá a odborná komunikácia, dodanie do 6 dní. Všetko šľape. Nevypadáva. Rozhodne odporúčam.celá recenzia
Róbert Robčo Hladiš
Róbert Robčo Hladiš
2018-05-17T19:25:13+0000
Aj ja sa pridavam velmi dobry pristup a komunikacia pomoc bola vyborna zo vsetkym poradil aj ja odporucam 🙂 a kvalitne zbozi 🙂celá recenzia
Filip Kožíšek
Filip Kožíšek
2018-04-29T19:21:42+0000
Se vším pomohlOkamžitá reakce na otázku mohu jen doporučit 🙂
Alexander Kompan
Alexander Kompan
2018-03-22T13:08:05+0000
Kopčan Marián
Kopčan Marián
2018-03-21T15:45:29+0000
Super stránkaOdporúčamSom spokojný s informáciami a vždy mi pomohli pri rozhodovaní.
Michal Grolmus
Michal Grolmus
2018-03-19T19:23:10+0000
Ťažba sa vyplatí. Síce je to zo začiatku finančne náročnejšie, ale vyplatí sa to určite z dlhodobého hľadiska a návratu financií.celá recenzia
Petr Koudelka
Petr Koudelka
2018-03-19T18:52:45+0000
Martin Záboj
Martin Záboj
2018-03-19T14:10:05+0000
Milan Pytlík
Milan Pytlík
2018-03-19T14:03:57+0000
Juraj Belianský
Juraj Belianský
2018-03-19T13:46:20+0000
Maroš Chytráček
Maroš Chytráček
2017-10-01T10:02:39+0000
Juraj Valuch
Juraj Valuch
2017-09-26T05:10:20+0000
Ďalšia recenzia

 

 

Kontaktuj Nás

Nenašiel si informácie, ktoré hľadáš?

Chceš Poradiť s Výberom? Ktoré minere Nekupovať / Ktoré áno?

Oplatí sa ešte vôbec ťažiť? Ako Prebieha Objednávka / Platba?

Kontaktuj nás a jeden z našich odborníkov sa ti bude venovať.

 

Ťažba totiž NIE JE pre KAŽDÉHO !

Pri ťažbe samotnej aj väčšine minerov sú Viaceré Veci, o ktorých je Dobré Vedieť Radšej Vopred, predtým než za ne vysolíš Tisíce Eur.

Volaj, nech sa Nepopáliš. Vysvetlíme, čo sa oplatí, čo nie, Ktoré Stroje Nekupovať, z ktorých sa ooplatí vyberať… :

 • +421949691788 / +420704736656
 • podpora@ako-tazit-kryptomeny.sk