Ťažba alebo nákup kryptomeny, čo sa oplatí ?

Oplatí sa ťažiť bitcoin a iné kryptomeny ?


SLEDUJ všetky novinky aj na našom FACEBOOKU


 

Čo je ziskovejšie, nakúpiť  kryptomenu a držať alebo sa oplatí ťažiť kryptomenu ?

 

Veľmi jednoduchý príklad:

Ak dnes je cena napríklad za 1 Bitcoin 10 000 €, koľko dnes zaplatíš na burze ak by si si chcel kúpiť 1 Bitcoin? Samozrejme zaplatíš 10 000€ a dostaneš 1 Bitcoin.

 

Ak by si rovnaký Bitcoin v hodnote 10 000 € chcel vyťažiť, získaš ho za 3 000€.

Za stroj na ťažbu zaplatíš 2 500 €, za elektrinu 500€ = 3 000€ sú tvoje náklady na ťažbu Bitcoinu. Tvoj zisk = 10 000 € v podobe 1 vyťaženého Bitcoinu. Ťažobný MINING RIG samozrejme ťaží niekoľko rokov a potencionálny zisk je tak ešte vyšší.

 

Oplatí sa ťažiť Bitcoin a iné kryptomeny

 

Čo myslíš teda, oplatí sa ťažiť Bitcoin a iné kryptomeny? 

 

Začať ťažiť môžeš už dnes a možností je viacero.

 

 

Ide o ilustratívny príklad, hodnoty sa menia každý deň. V čase písania tejto stránky bola cena 1 BTC 20 000$ a náklady na jeho vyťaženie približne 3 500$ a hlavne z dlhodobého hľadiska je tu naozaj vysoký potenciál rastu hodnoty kryptomien, preto moje odporúčanie je ťažiť a nepredávať.

 

Zisk z ťažby kryptomeny je závislý od viacerých premenných – náročnosť ťažby, rýchlosti nárastu nových ťažiarov, narástu ceny kryptomeny a samozrejme od časového rozpätia (investícia do stroja, ktorý ťaží niekoľko rokov) a vyťaží niekoľkonásobne viac mincí, avšak s časovým odstupom,

 

Každopádne ťažba kryptomeny znamená získavať ju so zľavou, preto si myslím, že ťažiť Bitcoin, Ethereum, Monero alebo ostatné kryptomeny sa určite oplatí viac ako ich nakupovať a držať. Zisti viac o technologickom procese ťažby kryptomien.

 

…………………..    ……   nákup kryptomeny na burze     vs     ťažba kryptomeny

Graf: Oplatí sa ťažiť bitcoin, ethereum či monero?

 

 


Crypto – Mining na mieru                                   support@ako-tazit-kryptomeny.sk                                       ©2017-2018