Mineri inkasujú rekordný denný príjem

Mineri inkasujú rekordný denný príjem

Ktorý Miner kúpiť? Ako ho napojiť? Čo dokúpiť? Kde dostávam Zisky?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Bitcoinoví mineri dosiahli nový míľnik v oblasti príjmov z overovania transakcií po halvingu v roku 2024. Keďže poplatky za Bitcoiny rastú, títo mineri dosahujú vysoké zárobky, čo podnecuje diskusie o budúcej dynamike siete, uvádza správa Finbold.

Nárast výnosov pri znížených blokových odmenách

Po nedávnom halvingu 20. apríla 2024 sa príjmy minerov vyšplhali na historické maximum 106,7 milióna dolárov, pričom 75,444 % z nich pochádzalo z poplatkov za sieťové transakcie. To poukazuje na kľúčový posun v stratégiách odmeňovania. A to aj napriek tomu, že halving znížil odmenu za blok zo 6,25 na 3,125 BTC. Táto strategická úprava je navrhnutá tak, aby spomalila nárast celkovej ponuky, ktorá je obmedzená na 21 miliónov mincí.

Napriek zníženiu odmien za bloky zažili mineri výrazný nárast celkových výnosov z blokov, ktoré sa vyšplhali na 21,74 BTC. Hlavným dôvodom tohto nárastu bol prudký nárast transakčných poplatkov, ktoré podľa údajov spoločnosti OKLink predstavovali takmer 18 BTC priemerného výnosu z blokov.

Tento pozoruhodný úspech poukazuje na kľúčový posun v stratégiách odmeňovania minerov  a vyvoláva zásadné otázky o budúcej dynamike siete. Spolu s nárastom príjmov bitcoinový hashrate zaznamenal aj 625,40 EH/s pri výške bloku 840 207 s úrovňou náročnosti  86,38T.

Transakčné poplatky

Významné ťažobné pooly, vrátane Foundry, Antpool, Viabtc, Poolin a F2pool, zohrali zásadnú úlohu v tomto finančnom zisku, najmä pri zabezpečovaní blokov, ktoré niesli vysoké transakčné poplatky. Tieto poplatky zaznamenali dramatický nárast na 240 dolárov za transakciu so zavedením protokolu Runes, hoci sa odvtedy klesli na rozsah 35 až 75 dolárov.

Toto obdobie bolo tiež svedkom rekordnej úrovne aktivity na reťazci, pričom počet transakcií v sieti Bitcoinu dosiahol nové maximum 991 029 144 transakcií za jediný týždeň. Toto zvýšenie aktivity vysvetľuje zodpovedajúce zvýšenie príjmov minerov a hashrate. Keď sa spustil tokenový protokol Runes, vyvolal intenzívnu súťaž o blokový priestor, pričom účastníci sa snažili byť prvými, ktorí vygenerujú tokeny.

Sektor kryptomien sa prispôsobuje týmto novým ekonomickým podmienkam. Dopady na bezpečnosť siete, ziskovosť minerov a poplatky za Bitcoiny budú časom ukazovať jasnejší obraz. Rastúci podiel transakčných poplatkov na celkových príjmoch z blokov už podnecuje vývoj riešení druhej vrstvy, ako je Lightning Network. Cieľom tejto inovácie je znížiť náklady a zlepšiť rýchlosť transakcií na blockchaine, čím sa riešia niektoré problémy so škálovateľnosťou, ktorým čelí sieť, keď neustále rastie.