Hash sadzba je najvyššia od roku 2020 tvrdí Mike McGlone

Hash sadzba je najvyššia od roku 2020 tvrdí Mike McGlone

Ktorý Miner je najlepší? A ktoré nekupovať? Ako ho napojiť? Čo treba dokúpiť? Aký Internet treba? Čo hluk / chladenie? Kde dostávam zisky? Oplatí sa to vôbec?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

Cenník Minerov

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Hlavný komoditný stratég je na bitcoin optimistický a 18. októbra odhalil, že jeho relatívny diskont k hash rate dosiahol úrovne, ktoré neboli zaznamenané od prvého štvrťroka 2020.

Mike McGlone, senior komoditný stratég Bloomberg Intelligence, hovorí, že relatívny diskont Bitcoinu (BTC tickers down 19 050 USD) k jeho vysokej hash rate v októbri – najväčší od prvého štvrťroka 2020 – by mohol čoskoro spôsobiť, že Bitcoin sa vráti k “svojej náchylnosti prekonávať väčšinu aktív”.

V príspevku na Twitteri z 19. októbra analytik agentúry Bloomberg naznačil, že stále sa zvyšujúca hash rate Bitcoinu – miera výpočtovej sily a bezpečnosti blockchainu – v pomere k jeho cene poukazuje “na priaznivý sklon rizika a odmeny”.

Mnohí sa domnievajú, že teoreticky by hash rate Bitcoinu mal v pomere k jeho cene rásť.

McGlone poukázal na graf, v ktorom sa uvádza, že 10-dňový priemer hash rate Bitcoinu v októbri “zhruba zodpovedá” úrovni, na ktorej by mal byť okolo 70 000 USD. Namiesto toho je však cena v súčasnosti na úrovni 19 500 USD k 18. októbra.

Poznamenal, že takáto veľká priepasť medzi cenou a hash rate bola naposledy zaznamenaná počas “1Q 2020 swoon” – prepadu, ktorý predchádzal raketovému vzostupu, ktorý trval počas rokov 2020 a 2021.

McGlone dal tip, že je možné, že teraz sme svedkami “podobného cenového fundamentu, ktorý sa formuje teraz”.

Analytik agentúry Bloomberg, známy ako večný býk, uviedol, že vysoké miery hašišu spolu s rastúcim dopytom, prijatím a reguláciou znamenajú, že Bitcoin by mohol vstúpiť do “neúprosnej fázy svojej migrácie do hlavného prúdu a za relatívne zvýhodnenú cenu”.

V samostatnom príspevku na portáli Linkedin McGlone uviedol, že “môže byť otázkou času”, kedy sa Bitcoin vráti k svojej náchylnosti prekonávať väčšinu hlavných aktív, a komentoval to: 

“Návrat k jeho sklonu prekonávať väčšinu aktív môže byť otázkou času, keďže jeho prijatie v hlavnom prúde napreduje a adaptačné zmeny v amerických účtovných štandardoch mu dodávajú na sile.”

McGlone tiež uviedol, že cena Bitcoinu “by mala časom naďalej rásť” vzhľadom na zákony ponuky a dopytu, a dodal, že kryptomena vykazuje známky “dosiahnutia dna” v 4. štvrťroku 2022. 

“Nie je veľkým prekvapením, že relatívne nové aktívum, ktoré prudko vzrástlo, v dôsledku rýchleho tempa sprísňovania Federálneho rezervného systému v roku 2022 kleslo, ale Bitcoin vykazuje známky dosiahnutia dna a divergentnej sily v 4. štvrťroku,” vysvetlil.

Predtým analytik agentúry Bloomberg naznačil, že BTC je “divokou kartou”, ktorá je “zrelá” na to, aby dosiahla lepšie výsledky, keď tradičné akcie konečne dosiahnu dno, a predpovedal, že BTC má potenciál dosiahnuť v roku 2022 hodnotu 100 tisíc USD, keďže digitálna mena dokončí svoj prechod z rizikového aktíva na rizikové.


Zdroj: https://cointelegraph.com/