Ethereum je voči Bitcoinu na 3-ročnom minime

Ethereum je voči Bitcoinu na 3-ročnom minime

Ktorý Miner kúpiť? Ako ho napojiť? Čo dokúpiť? Kde dostávam Zisky?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Ethereum (ETH) dosiahlo svoju najnižšiu hodnotu voči Bitcoinu (BTC) za 3-ročné obdobie, na hodnote kurzu 0,04872 BTC. Toto 3-ročné minimum výmenného kurzu ETH/BTC spochybňuje to, na čo sme boli v minulosti zvyknutí, uvádza správa Finbold. V minulosti totiž bolo zvykom, že zisky z BTC sa v prvom rade prelievali do Etherea a až tak do ďalších altcoinov.

Ethereum v tienu Bitcoinu

Táto strednodobá cenová akcia vyvolala otázky o schopnosti Etherea prekonať trhovú kapitalizáciu Bitcoinu. Mnohí fanúšikovia kryptomien veria, že Ethereum napokon zdolá Bitcoin a stane sa najväčšou kryptomenou. ETH môže byť totiž lepším uchovávateľom hodnoty ako BTC, kvôli údajne lepším ekonomickým základom a dopytu.

Zatiaľ čo niektorí obchodníci s kryptomenami vidia nové 3-ročné minimum ako signál, že zdolanie Bitcoinu už nenastane, iní sa na to pozerajú ako na nákupnú príležitosť. Historicky, zakaždým, keď Ethereum prekročilo cenovú hladinu 0,04880 oproti Bitcoinu, vzchopilo sa a začalo rásť. 

Po zvážení všetkých vecí je nedávny klesajúci trend silným dôkazom toho, že Ethereum za posledné tri roky stratilo svoju hodnotu voči Bitcoinu. Je to však aj historický indikátor, že ETH by mohol čoskoro prekonať strednodobé výsledky BTC, ak sa trend obráti.

Tento trend môže byť unikátny

Trh kryptomien sa nachádza vo fáze, kedy každou chvíľou dominancia Bitcoinu začne klesať a započne altcoinová sezóna. To znamená, že zisky z BTC sa začnú prelievať do vysoko kapitalizovaných mincí a následne do nízko kapitalizovaných. To sa ale zatiaľ nedeje ak nepočítame meme coiny. 

Je tu ale jeden zásadný faktor, ktorý môže výrazne zamiešať karty. Každý cyklus je odlišný a unikátny. Avšak zatiaľ stále platilo, že nastala altcoinová sezóna a dominancia BTC klesla. Ale teraz môže byť všetko inak. Spotové ETF pre Bitcoin totiž môžu tak výrazne podporiť rast BTC, že nebudeme svedkami altcoinovej sezóny, ale sezóny všetkých kryptomien v rámci BTC. V tomto scenári by dominancia BTC až tak neklesla a Bitcoin by dosahoval podobné zisky ako zvyšok trhu.