Ethereum čoskoro dosiahne 5 000 dolárov, tvrdia analytici

Ethereum čoskoro dosiahne 5 000 dolárov, tvrdia analytici

Ktorý Miner kúpiť? Ako ho napojiť? Čo dokúpiť? Kde dostávam Zisky?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Kryptomenová komunita sa netrpezlivo teší na začiatok obchodovania spotového ETF pre Ethereum v USA. Medzitým sa cena ETH pevne drží na úrovni 3 500 dolárov, uvádza správa Coingape. Vystrelenie z tejto úrovne by mohlo znamenať prelomenie rezistencie 4 000 dolárov a následne aj 5 000 dolárov za predpokladu, že sa začne obchodovať ETF.

Faktory, ktoré budú pravdepodobne riadiť ďalšiu altcoinovú sezónu

Index kryptomenového strachu a chamtivosti klesol na 64. stále ukazuje chamtivosť medzi investormi, ale výrazne pod minulotýždňovým číslom 74. Tento ukazovateľ od spoločnosti Alternative monitoruje sentiment trhu s nulou na škále označujúcou extrémny strach a 100 pre extrémnu chamtivosť.

Keďže trhy fungujú ako živé bytosti, sentiment riadia ľudia. S rastúcou eufóriou sa investori stávajú chamtivými kvôli FOMO. To poháňa ceny vyššie, ale tiež predstavuje riziko drastického poklesu, keď sa niektorí investori rozhodnú realizovať zisky. Málokedy je dobrý nápad nakupovať, keď je index krypto strachu a chamtivosti blízko vrcholu.

Na druhej strane, pokles v metrikách naznačuje, že sa vkráda chamtivosť. Pretože sentiment klesá, mnohí ľudia sa rozhodnú predať. Niektorí zo strachu zo straty kapitálu alebo možno kvôli ochrane nerealizovaných ziskov. Odporúča sa nakupovať, keď je trh červený, a predávať, keď je zelený. S ohľadom na to môžu investori považovať súčasný stav za vhodný čas na nákup svojich obľúbených altcoinov.

Ethereum smeruje na 5 000 dolárov

Cena etherea vzrástla o 1,3 % za 24 hodín na 3 585 dolárov dňa 20. júna. Rast hodnoty, aj keď nepatrný, odrážal nárast trhovej kapitalizácie o 0,81 % na 438 miliárd dolárov. Druhé najväčšie digitálne aktívum však čelí 30-percentnému poklesu objemu obchodov na 14 miliárd dolárov, čo je faktor, ktorý pravdepodobne brzdí potenciálny rast.

Napriek tomu sa zdá, že investori stavili na schválenie spotového ETF. Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) schválila zalistovanie spotových ETH ETF v máji, pričom čaká na ďalšie schválenie pre prevádzkovateľov produktov, ktorí nakoniec poskytnú skutočné obchodovanie na burzách.

Analytik Eric Balchunas začiatkom tohto týždňa predpovedal, že ETH ETF by sa mohlo začať obchodovať už 2. júla.  Začiatok skutočného obchodovania s ETF by mohol vyvolať nový záujem o ETH a altcoiny. Tradičným investorom by bolo jednoduchšie nakupovať ETH cez burzy. Tento krok by mohol byť býčím pre celý kryptomenový trh vrátane Bitcoinu a možno by to mohlo viesť k očakávanej altcoinovej sezóne.