Náročnosť BTC klesá s najväčším rozpätím od roku 2021

Náročnosť BTC klesá s najväčším rozpätím od roku 2021

Ktorý Miner kúpiť? Ako ho napojiť? Čo dokúpiť? Kde dostávam Zisky?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Náročnosť ťažby bitcoinu klesla s najväčším rozpätím od júla 2021 v ťažkých podmienkach pre ťažiarov.

Ťažké trhové podmienky naďalej ovplyvňujú ekosystém Bitcoinu, keďže ťažobná náročnosť klesla o najväčšiu maržu od júla 2021.

Úprava náročnosti o 7,32 % sa uskutočnila 6. decembra pri výške bloku 766 080, čo predstavuje najvýraznejší pokles náročnosti za viac ako rok. To sa zhodovalo s poklesom priemernej hashrate z 264,18 EH/s na 245,10 EH/s, podľa údajov z BTC.com.

Ťažobná náročnosť Bitcoinu sa automaticky prispôsobuje množstvu hašovacieho výkonu, ktorý má sieť k dispozícii, a v podstate riadi rýchlosť, akou sa do reťazca pridávajú nové bloky Bitcoinu, v priemere na 10 minút.

Náročnosť sa upravuje každých 2 016 blokov, čo znamená, že tento posledný pokles náročnosti bude trvať približne dva týždne.

Táto úprava by sa mohla považovať za úľavu pre ťažiarov Bitcoinu, ktorí museli prežiť búrlivý rok 2022, v dôsledku ktorého niektorí malí a veľkí prevádzkovatelia nemali inú možnosť ako zatvoriť obchody.

Ako už predtým informoval Cointelegraph, v treťom štvrťroku tohto roka sa zvýšené náklady na výrobu nových BTC zhodovali s poklesom hodnoty tejto významnej kryptomeny. Rastúce náklady na energiu ešte viac prehĺbili ziskové marže ťažiarov v USA a Európe, čo viedlo k ukončeniu niektorých prevádzok.

Príjmy ťažiarov bitcoinov koncom novembra klesli na dvojročné minimá, k čomu prispela slabá výkonnosť trhu s kryptomenami a vyššie výpočtové nároky. To nakoniec viedlo ku kapitulácii niektorých ťažobných operácií, čo viedlo k nedávnemu poklesu hash rate, ktorý zodpovedá najnovšej úprave obtiažnosti.

Analytik ťažby bitcoinov Jaran Mellerud sa 3. decembra podelil o svoje myšlienky na Twitteri, pričom zdôraznil, že najnovší pokles hashrate je s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený rastúcimi cenami elektrickej energie:

“Mnohí ťažiari pracujú takmer na hranici rentability peňažných tokov a budú nútení vypnúť svoje stroje, ak sa podmienky na trhu zhoršia.”

Mellerud tiež tvrdil, že ak cena Bitcoinu do konca roka vzrastie, možno očakávať výrazné zvýšenie hashrate až do 2. štvrťroka 2023.

 

 

 

 

 

Zdroj: https://cointelegraph.com/