Kto vyťažil najviac BTC v prvom mesiaci po halvingu?

Kto vyťažil najviac BTC v prvom mesiaci po halvingu?

Ktorý Miner kúpiť? Ako ho napojiť? Čo dokúpiť? Kde dostávam Zisky?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Nebolo žiadnym tajomstvom, že mineri pocítia pokles príjmov z ťažby BTC v prvom mesiaci po halvingu, uvádza správa Blockworks. Odmeny za ťažbu za blok boli totiž systematicky znížené zo 6,25 BTC na 3,125 BTC. Niektoré spoločnosti však zaznamenali väčší pokles vyťažených BTC ako iné, pričom sa zdá, že najmä jedna spoločnosť sa stala víťazom. 

Marathon DIgital zaznamenal najmenší pokles

Bitcoinový ťažobný gigant Marathon Digital vyťažil v máji 616 BTC, čím predčil svojich najväčších verejne obchodovaných konkurentov. Spoločnosť v skutočnosti zaznamenala medzimesačný nárast počtu získaných blokov o 32 %, uviedol generálny riaditeľ Fred Thiel vo vyhlásení. To znamenalo, že májová produkcia BTC v Marathon Digital klesla len o 27 % z 850 BTC v apríli. 

Ostatné firmy výrazne znížili produkciu BTC

Ďalšie spoločnosti zaznamenali výraznejší pokles v rozsahu až 40 %. Spoločnosť Core Scientific zaznamenala medzimesačný pokles o 44 % z 803 BTC v apríli na 447 BTC v máji. Podobne ako ostatní mineri, Core Scientific naznačila svoje budúce zameranie na podporu služieb vysokovýkonných výpočtov, aby pomohla bojovať proti nižším odmenám za ťažbu.   

CleanSpark minulý mesiac vyťažil 417 BTC, čo predstavuje pokles o 42 % zo 721 BTC v predchádzajúcom mesiaci. Spoločnosť uviedla, že má v úmysle byť jedným z najaktívnejších nadobúdateľov v odvetví po halvingu. Minulý mesiac súhlasila s kúpou ťažobných lokalít vo Wyomingu s kapacitou 75 MW za 18,75 milióna dolárov.

Produkcia BTC  austrálskeho minera  Iris Energy v máji bola 230 BTC, čo je o 36 % menej ako mesiac predtým. Medzitým Riot Platforms v máji vyťažila 215 BTC, čo je o 43 % menej oproti 375 BTC v apríli. Bitfarms, spoločnosť, ktorú sa Riot nedávno pokúsil získať, vyťažila minulý mesiac 156 BTC, čo je o 42 % menej ako v apríli. 

Produkcia BTC spoločnosti Terawulf medzimesačne klesla o 44 % na 186 BTC v máji. Bitdeer so sídlom v Singapure zaznamenal menší pokles ako väčšina ostatných minerov. V máji vygeneroval 184 BTC, čo je medzimesačný pokles len o 31 %.

Hut 8, ďalší veľký verejný miner, do piatkového rána neoznámil, koľko BTC vyťažil v máji. Neurobila tak ani spoločnosť Stronghold Digital Mining, ktorá minulý mesiac naznačila, že nevylučuje predaj spoločnosti v rámci procesu formálneho strategického preskúmania.