Investori presúvajú milióny dolárov v Ethereu

Investori presúvajú milióny dolárov v Ethereu

Ktorý Miner kúpiť? Ako ho napojiť? Čo dokúpiť? Kde dostávam Zisky?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Ethereová veľryba previedla 8 710 ETH v hodnote približne 33,55 milióna dolárov na Coinbase, jednu z popredných búrz s kryptomenami, uvádza správa U.Today. Na transakciu upozornila spoločnosť Whale Alert, ktorá sleduje veľké krypto transakcie. Prevod vyvolal špekulácie, že táto veľryba by sa mohla pripravovať na predaj veľkej časti svojej držby. 

Veľryba presunula milióny dolárov v ETH

Takéto kroky sú pozorne sledované kryptokomunitou, pretože môžu výrazne ovplyvniť dynamiku trhu. Vzhľadom na nedávne zvýšenie ceny Etherea je pravdepodobné, že veľryba má v úmysle realizovať zisky. Za posledných 30 dní cena ETH vzrástla o 22,15 % a momentálne sa obchoduje za 3 823 dolárov. Nedávno ETH zaznamenal výrazný rekordný denný zisk o viac ako 20 % počas 20. mája tesne pred schválením spotového ETF.

Nedávna cenová výkonnosť Etherea bola robustná, poháňaná súhrou faktorov, vrátane trhového optimizmu a širších trendov adopcie. Schválenie spotových ETH ETF bolo hlavným katalyzátorom. Očakáva sa, že tieto ETF sa začnú obchodovať v najbližších týždňoch a mnohí analytici sa domnievajú, že ich zavedenie ešte viac podnieti zhodnotenie ceny Etherea.

Ethereum sa teší z vysokej adopcie

Schválenie týchto ETF predstavuje významný míľnik pre popredný altcoin. Tradičným investorom poskytujú nový spôsob, ako získať expozíciu voči tejto kryptomene. To by mohlo potenciálne viesť k zvýšenému dopytu a vyšším cenám. Analytici sú optimistickí vo výhľade Etherea a predpovedajú, že cena by mohla vzrásť, keď sa tieto ETF spustia a pritiahnu viac inštitucionálnych a maloobchodných investícií. 

Transakcie s veľrybami, najmä tie, ktoré zahŕňajú veľké množstvo kryptomien presúvaných na burzy, sa často považujú za predchodcu volatility trhu. Historicky veľké výpredaje niekedy viedli ku krátkodobým poklesom cien, ale celková vzostupná trajektória je poháňaná silnými fundamentmi a rastúca adopcia má tendenciu zmierniť dlhodobé obavy. 

Zatiaľ čo kryptokomunita pozorne sleduje ďalšie kroky tejto veľryby, širšie zameranie sa orientuje predovšetkým na budúce obchodovanie ETF. Očakávania sú veľké a mnohí veria, že Ethereum je na počiatku ďalšieho významného vzostupu. V súčasnosti je Ethereum silné, podporované pozitívnym trhovým sentimentom a strategickým vývojom, ktorý sľubuje ďalšie zlepšenie jeho trhovej pozície.