Nový kráľ meme coinov nezastaviteľne rastie

Nový kráľ meme coinov nezastaviteľne rastie

Ktorý Miner kúpiť? Ako ho napojiť? Čo dokúpiť? Kde dostávam Zisky?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Meme coin PEPE s tematikou žaby zaznamenal obrovský nárast vo svojom ocenení. Za 44 dní vzrástol PEPE o 330 % na 0,00001722 dolárov a zdá sa, že bude aj naďalej pokračovať v cenovom vzostupe, uvádza správa U.Today. Meme coiny všeobecne tento cyklus výrazne rastú a zdá sa, že PEPE je ich novým kráľom.

PEPE ako nový kráľ meme coinov

Záujem o PEPE podporil tento mesiac býčie tempo aj pre ostatné meme coiny. Na základe histórie aj presne pred rokom PEPE zaznamenal výrazný vzostup v máji. PEPE dokázal stúpnuť pred rokom začiatkom mája len za 5 dní až o 966 %. A ako vidíme, história a opakuje. Masívny nárast pomohol PEPE tento mesiac dosiahnuť viaceré historické maximá (ATH). 

V súčasnosti je najvyššie historické maximum na úrovni 0,00001722 dolárov z dňa 27. mája 2024. Po tomto parabolickom raste kryptoanalytická platforma Lookonchain naznačila, že dve novovytvorené peňaženky stiahli 182,7 miliardy PEPE v hodnote približne 3,1 milióna dolárov z OKX za menej ako jednu hodinu. Napriek tomu cena neklesá. Práve naopak.

Takéto enormné množstvo PEPE presunuté z burzy je pravdepodobne vyslovením dôvery, pretože ukazuje, že ochota predávať je znížená. Aj keď môže existovať zlomok držiteľov, ktorí chcú inkasovať zisky zo svojich držieb PEPE, veľryby sú pravdepodobne opatrné, ako je zrejmé z koncentrácie tokenov v ich peňaženkách. 

Čo je PEPE?

PEPE je deflačný meme coin, ktorý funguje na Ethereu. V podstate vznikol ako vtip a odkazuje na známu kreslenú postavičku. Cieľom projektu je tak zarobiť na popularite meme coinov. Z tohto dôvodu buďte opatrí, pretože držitelia tejto mince môžu byť náchylní na predaj.

Podľa údajov CoinMarketCap je PEPE už 19. najväčšia kryptomena na svete s trhovou kapitalizáciou 6,8 miliardy dolárov. Väčšiu kapitalizáciu v kategórii meme coinov má už len Shiba Inu (14,6 miliardy dolárov) a Dogecoin (23,8 miliardy dolárov). Ak bude dynamika PEPE pokračovať aj po zvyšok roku 2024, zrejme bude konkurovať aj SHIB a DOGE.