Uniswap vytvára rozhranie na výmenu altcoinov za dary ETH pre Ukrajinu

Uniswap vytvára rozhranie na výmenu altcoinov za dary ETH pre Ukrajinu

Ktorý Miner je najlepší? A ktoré nekupovať? Ako ho napojiť? Čo treba dokúpiť? Aký Internet treba? Čo hluk / chladenie? Kde dostávam zisky? Oplatí sa to vôbec?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

Cenník Minerov

notee
Cena BTC v októbri 2025?

“Toto rozhranie sme vytvorili tak, aby každý, kto chce darovať, ale vlastní iné tokeny ERC-20, tak mohol urobiť jedným kliknutím,” povedal tím Uniswap.

Uniswap vytvára rozhranie na výmenu altcoinov za dary ETH pre Ukraine

Decentralizovaná burza Uniswap v utorok spustila rozhranie, ktoré priamo konvertuje tokeny ERC-20 – napríklad Aave, LINK od Chainlink a MANA od Decentraland – na ether (ETH). Mince sú potom odoslané na oficiálne adresy kryptopeňaženiek ukrajinskej vlády, a to v rámci jednej transakcie. 

Pri vysvetľovaní zavedenia Uniswap tvrdil, že adresa zdieľaná Ukrajinou sa nachádza na centralizovanej burze a prijíma iba Ether a Tether (USDT). Funkcia tak zjednodušuje proces darovania pre každého, kto vlastní tokeny ERC-20 na zozname Uniswap a chce darovať prostredníctvom pripojenia svojej peňaženky k DEX.

V tweete citovanom tímom Uniswap však niektorí členovia kryptokomunity vyjadrujú obavy, že “kľúče od týchto peňaženiek sú v držbe centralizovanej ukrajinskej burzy”, a žiadajú o “bezpečnejší prístup k úschove”. Napriek tomu Ukrajina dnes skôr zaviedla podporu pre dary v DOT Polkadot. Zakladateľ spoločnosti Polkadot, Gavin Wood, osobne daroval 5,8 milióna USD v DOT na novo podporovanú adresu. Blockchainová komunita aktívne pomáha Ukrajine odolávať prebiehajúcej vojne. Okrem darov sa presadili aj snahy, ako napríklad dropy nefungujúcich tokenov na podporu ukrajinských umelcov a UkraineDAO. 

Podľa údajov, ktoré sleduje Cointelegraph, ukrajinská vláda a neziskové organizácie pôsobiace v krajine dostali v čase zverejnenia viac ako 53 miliónov dolárov v daroch. Tieto čísla vychádzajú zo sledovaných projektov a nezohľadňujú dary medzi jednotlivcami ani dary uskutočnené prostredníctvom rôznych altcoinov. Medzi pozoruhodné darcovské iniciatívy patria projekty Kuna Rezervný fond Ukrajiny, Come Back Alive a Bitcoin (BTC), Ether, Tether a DOT zaslané priamo na adresy peňaženiek overené ukrajinskou vládou. Stojí však za zmienku, že prudký nárast hodnoty darov čiastočne pramení zo zhodnotenia kapitálu v dôsledku prebiehajúcej rally na trhoch s kryptomenami.

https://cointelegraph.com/