Kryptografické firmy kapitálu zaznamenávajú prudký nárast spravovaných aktív

Kryptografické firmy kapitálu zaznamenávajú prudký nárast spravovaných aktív

Ktorý Miner je najlepší? A ktoré nekupovať? Ako ho napojiť? Čo treba dokúpiť? Aký Internet treba? Čo hluk / chladenie? Kde dostávam zisky? Oplatí sa to vôbec?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

Cenník Minerov

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Podania odhaľujú obrovský objem aktív, ktoré spravujú krypto fondy, pričom bolo zverejnené aj to, že krypto fondy spoločnosti Andreessen Horowitz majú hodnotu približne 9 miliárd USD.

Spoločnosti rizikového kapitálu (VC) zamerané na projekty Web3 a kryptografické podniky zhromažďujú aktíva v hodnote miliárd dolárov pod správou, keďže do tohto sektora prichádza viac kapitálu.

Nedávno bol zverejnený údaj o spravovaných aktívach spoločnosti Paradigm, ktorá sa zaoberá investíciami do Web3 a kryptomien. Z podaní vyplýva, že firma má aktíva vo výške 13,2 miliardy dolárov, čo predstavuje nárast o 343 % v porovnaní s 2,98 miliardy dolárov, ktoré boli uvedené v podaní z decembra 2020.

Podania preskúmal obchodný novinár Eric Newcomer. Vo svojom bulletine sa zaoberal nedávnymi podaniami v Komisii pre cenné papiere a burzy Spojených štátov amerických (SEC) niektorých najväčších spoločností rizikového kapitálu v sektore Web3 a kryptografickom sektore.

Aby mohli byť tieto firmy zaregistrované ako “investičný poradca”, musia v SEC zverejniť svoje regulačné aktíva, ktoré spravujú.

Zo žiadostí tiež vyplynulo, že fondy spoločnosti Andreessen Horowitz (a16z) zamerané na kryptografiu predstavujú celkovú sumu približne 9 miliárd USD. Celkovo jej celkové spravované aktíva za všetky investície presiahli 54,6 miliardy USD.

Veľké čísla vykázali aj spoločnosti Sequoia Capital a Tiger Global s 85,5 miliardy USD, resp. 124,7 miliardy USD. Spoločnosť Tiger zaznamenala vo svojich hláseniach z minulého roka 58 % nárast zo 79,1 miliardy USD.

Zistenia prichádzajú po nedávnej správe, že do kryptografického sektora sa valia peniaze rizikového kapitálu. V roku 2021 smerovalo do globálnych blockchainových startupov financovanie rizikového kapitálu v hodnote 25,2 miliardy USD, čo predstavuje 713 % nárast oproti 3,1 miliardy USD v roku 2020. 

Očakávania na rok 2022 by mohli byť väčšie. V januári spoločnosť a16z odhalila, že sa pripravuje na získanie 4,5 miliardy USD pre svoj najnovší fond zameraný na kryptomeny. Spoločnosti rizikového kapitálu tiež s napätím sledujú ponuku nefungujúcich tokenov (NFT) spoločnosti Solana a hľadajú ďalšie príležitosti.

Sieť Solana ponúka výrazne nižšie transakčné náklady ako Ethereum pri vyššej rýchlosti a niekoľko herných a NFT spoločností založených na Solane podľa správ vidí veľké peniaze od rizikových fondov.

Fractal, herné NFT trhovisko na Solane, získalo v piatok 35 miliónov USD v kole vedenom spoločnosťou Paradigm s účasťou a16z. Magic Eden, obľúbený trh s NFT na Solane, získal v polovici marca 27 miliónov USD v kole série A, ktoré takisto viedla spoločnosť Paradigm, pričom ďalšie prostriedky pochádzali od spoločnosti Sequoia Capital.

 https://cointelegraph.com