Počet kupujúcich unikátnej NFT kolekcie klesol v auguste na druhú najnižšiu hodnotu v histórii

Počet kupujúcich unikátnej NFT kolekcie klesol v auguste na druhú najnižšiu hodnotu v histórii

Ktorý Miner kúpiť? Ako ho napojiť? Čo dokúpiť? Kde dostávam Zisky?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Len 263 jedinečných kupujúcich si kúpilo kúsok populárnej kolekcie NFT.

Podľa údajov zo stránky cryptoslam.io klesol počet unikátnych kupujúcich kolekcie nefunčných tokenov (NFT) Bored Ape Yacht Club (BAYC) za mesiac august na 263, pričom celkový počet transakcií bol 438. Tieto ukazovatele boli druhé najnižšie v histórii od spustenia kolekcie v apríli 2021. 

Od začiatku kryptozimy na začiatku tohto roka priemerná hodnota transakcií NFT BAYC klesla na 106 456 USD v porovnaní s maximálnou cenou 312 101 USD za opičiu kolekciu v apríli 2022. V máji 2021 zbierka zaznamenala najvyšší počet kupujúcich a transakcií, a to 3 550, resp. 9 255.

Odhaduje sa, že NFT BAYC a CryptoPunks v hodnote 55 miliónov dolárov sú ohrozené likvidáciou z dôvodu, že používatelia ich dávajú do zálohy na čerpanie úverov denominovaných v ethereu – ktorého cena v posledných mesiacoch drasticky klesla. Spoločnosť Yuga Labs, vlastník oboch zbierok, čelí aj hromadnej žalobe, v ktorej sa tvrdí, že firma “nevhodne navádzala” komunitu na nákup NFT BAYC za “nadhodnotenú cenu”. 

V prvej polovici roka bol Discord komunity BAYC narušený trikrát, keď hackeri nasadili sofistikované techniky phishingu v snahe získať prístup k lukratívnym NFT. K dnešnému dňu predaj NFT BAYC presiahol 850 597 ETH alebo 2,4 miliardy dolárov pri súčasných cenách. Cointelegraph predtým informoval, že platforma na obchodovanie s aktívami OpenSea zaznamenala pokles objemu transakcií s NFT o 99 % oproti svojmu vrcholu. 

 

 

 

Zdroj: https://cointelegraph.com/