Spoločnosť Stripe, ktorá podporuje kryptomeny, zvažuje verejnú ponuku

Spoločnosť Stripe, ktorá podporuje kryptomeny, zvažuje verejnú ponuku

Ktorý Miner je najlepší? A ktoré nekupovať? Ako ho napojiť? Čo treba dokúpiť? Aký Internet treba? Čo hluk / chladenie? Kde dostávam zisky? Oplatí sa to vôbec?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

Cenník Minerov

rel="nofollow"
notee
Cena BTC v októbri 2025?

V roku 2021 získala spoločnosť Stripe od skupiny investorov 600 miliónov dolárov pri ocenení 95 miliárd dolárov, čím sa stala jedným z najhodnotnejších startupov v Silicon Valley.

Spracovateľ internetových platieb Stripe údajne zvažuje verejnú ponuku a na preskúmanie tejto možnosti si stanovil 12-mesačný časový plán.

Podľa správy denníka The Wall Street Journal z 26. januára si spoločnosť Stripe najala spoločnosti Goldman Sachs a JPMorgan Chase, aby jej poskytli poradenstvo v otázke uskutočniteľnosti a načasovania debutu na verejnom trhu. Zdroj oboznámený s touto záležitosťou pre denník uviedol, že vedenie spoločnosti Stripe buď spoločnosť uvedie na burzu, alebo umožní zamestnancom predať akcie v rámci súkromnej transakcie.

The Journal tiež uviedol, že vedenie spoločnosti Stripe pravdepodobne nebude realizovať tradičnú primárnu verejnú ponuku, pretože spoločnosť nepotrebuje získať ďalší kapitál. Spoločnosť sa skôr bude usilovať o priame kótovanie na burze. V takomto prípade by spoločnosť Stripe umiestnila existujúce akcie na verejnú burzu cenných papierov a o cene by rozhodol trh.

Spoločnosť Stripe, ktorú v roku 2009 založili írski podnikatelia John a Patric Collisonovci, poskytuje riešenia na spracovanie platieb pre niekoľko veľkých internetových spoločností vrátane Shopify a Instacart. Spoločnosť získala v roku 2021 600 miliónov USD pri ocenení 95 miliárd USD. Medzi jej investorov patrili írska Národná agentúra pre správu štátnych pokladníc, spoločnosť Fidelity Investments a poisťovne Allianz a AXA.

Spoločnosť Stripe mala horúco-studený vzťah s digitálnymi aktívami, ktorý sa datuje prinajmenšom od roku 2014. V roku 2015 spoločnosť oznámila, že bude prijímať Bitcoin, čím umožnila používateľom posielať a prijímať BTC rovnako ako fiat meny. Platobné služby Stripe v Bitcoinoch by v roku 2018 po troch rokoch zastavené, pričom zakladatelia spoločnosti tvrdili, že BTC je lepšie používať ako aktívum než ako prostriedok výmeny.

Spoločnosť znovu vstúpila do sektora kryptomien počas býčieho trhu v roku 2021 s obnoveným zameraním na blockchainové platby. Nasledujúci rok spoločnosť Stripe oznámila podporu fiat platieb pre kryptomeny a nefugibilné tokeny. Prostredníctvom nových aplikačných programových rozhraní môžu teraz podniky používať Stripe na prijímanie fiat platieb za kryptomeny.

Ako informoval Cointelegraph, Stripe v roku 2021 spustil aj nový program výplat, ktorý by vybraným tvorcom obsahu umožnil vyplácať zárobky denominované v USD Coin

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: https://cointelegraph.com/