Rozdiel ťažby Bitcoinu a Altcoinov

Aký je rozdiel v ťažbe BTC a 99% ostatných kryptomien?

 

Kryptomeny = Bitcoin + Altcoiny

Bitcoin – úplne prvá kryptomena na svete založená v roku 2009

Altcoiny – pomenovanie všetkých ostatných kryptomien na trhu (okrem BITCOINU)


SLEDUJ všetky novinky aj na našom FACEBOOKU


Ťažba Bitcoinu – ASIC miner

Bitcoin sa kedysi ťažil pomocou komponentov používaných v bežnom počítači. Išlo hlavne o procesory (CPU) alebo grafické karty (GPU). Náročnosť ťažby sa ale neustále zvyšovala, čím klesali celkové výťažky. PosASIC Antminer - rozdiel ťažby Bitcoinu a Altcoinovtupom času preto technológovia prišli s vývojom špecializovaných výpočtových jednotiek (jednoúčelové zariadenia), ktoré boli určené výlučne na vypočítavanie procesov pre jeden konkrétny algoritmus. Ide o tzv. ASIC minery, ktoré absolútne prekonali všetky dovtedajšie zariadenia na ťažbu Bitcoinu.

 

ASIC miner (z ang. Application-specific integrated circuit) je teda výkonné výpočtové zariadenie na riešenie matematických operácii pre špecifický algoritmus. Prvý ASIC na svete bol zostavený v roku 2012 (3 roky po vzniku meny Bitcoin).

 

• Prostredníctvom ASIC minerov, je možné ťažiť len kryptomeny, bežiacich na algoritme SHA-256 a SCRYPT (BITCOIN a LITECOIN)

• Toto zariadenie je zostavené len na ťažbu kryptomien, bez možnosti ďalšieho využitia na rozdiel od GPU minerov, pomocou ktorých sa ťažia Altcoiny

• Najväčšia výhoda je zároveň aj najväčšou nevýhodou – obmedzenosť ťažby len na jeden konkrétny algoritmus, no s vyšším výkonom a efektivitou

 

Jeden z najväčších svetových výrobcov ASIC minerov je spol. BITMAIN.

 

   

Ťažba Altcoinov – GPU miner

Za altcoiny sa považujú všetky kryptomeny na trhu, okrem Bitcoinu (Zcash, Ethereum, Monero atď) a GPU miner - rozdiel ťažby Bitcoinu a Altcoinovťažia sa prostredníctvom zariadení, ktoré nie sú ničím odlišné od tvojho bežného počítača alebo notebooku, ktorý máš doma.

Altcoiny sa teda ťažia hlavne pomocou GPU (grafických kariet), teda prostredníctvom výkonných počítačov. Pri stavbe GPU minerov sa štandartne používa  6-8 grafických kariet pre dosiahnutie vyššieho výkonu a vyšších výťažkov. Samozrejme existuje viacero spôsobov ako ťažiť altcoiny.

 

• Na týchto „výkonných PC“ je možné ťažiť 99% kryptomien.

• Obrovskou výhodou ťaženia Altcoinov na GPU MINING RIGU je, že ak sa dnes rozhodneš ukončiť ťažbu, zariadenie si môžeš pripojiť k obrazovke a tým sa stáva plnohodnotným počítačom.

• Zariadenie môžeš takisto bez problémov rozpredať na jednotlivé diely, čím jednoducho dokážeš získať vstupnú investíciu späť, na rozdiel od ASIC mineru, ktorý nemá žiadne dodatočné využitie.

 

Najpoužívanejšie grafické karty na ťažbu sú AMD Radeon RXNvidia GeForce GTX

 

 

 

 


Crypto – Mining na mieru  |  support@ako-tazit-kryptomeny.sk  |  ©2017-2018