Analytici predpovedajú, čo nastane po bitcoinovom halvingu

Analytici predpovedajú, čo nastane po bitcoinovom halvingu

Ktorý Miner kúpiť? Ako ho napojiť? Čo dokúpiť? Kde dostávam Zisky?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Globálna správcovská spoločnosť Alliance Bernstein vysvetlila, že rastúca trajektória Bitcoinu by sa mala obnoviť hneď po ďalšom halvingu, ktorý nastane 20. apríla 2024. Analytici firmy veria, že halving je katalyzátor dopytu, ktorý vedie k zhodnocovaniu ceny BTC v každom cykle, uvádza správa News Bitcoin.

Bitcoin za 150 000 dolárov

Analytici globálnej správcovskej spoločnosti Alliance Bernstein Gautam Chhugani a Mahika Sapra sa podelili o svoje pohľady súvisiace s halvingom. Očakávajú, že rast sa obnoví, keď sa upravia hashovacie sadzby ťažby a obnovia sa prílevy ETF. Spotové bitcoinové ETF budú podľa anatylikov údajne aj naďalej zabezpečovať inštitucionálny dopyt po Bitcoine.

Bitcoin sa do roku 2025 má podľa správy dotknúť maxima cyklu na hladine približne 150 000 dolárov. Bernstein avšak už v novembri minulého roka predpovedal, že cena Bitcoinu by mohla dosiahnuť 150 000 dolárov do roku 2025. Chhugani vtedy uviedol, že táto predpoveď je poháňaná optimizmom Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC), ktorá schvaľuje ETF.

Každý cyklus je špecifický

Analytici z Bernstein varovali, že samotná udalosť bitcoinového halvingu už nemusí nevyhnutne viesť k automatickému zhodnoteniu ceny. Tvrdia, že potenciálny pokles predajného tlaku zo strany minerov v dôsledku zníženia blokových odmien po tejto udalosti už nie je významným faktorom. Veria, že každý cyklus má svoje špecifiká a aj tentokrát to budú úplne nové katalyzátory, ktoré budú hnať cenu nahor.

Historicky exponenciálny rast ceny Bitcoinu vždy nasledoval po halvingu a niekedy aj niekoľko mesiacov po tejto udalosti. V aktuálnom cykle 2024 však schválenia ETF v januári viedli k silnému zhodnoteniu ceny už pred halvingom. Musíme ale zobrať do úvahy aj extrémny rast inflácie, ktorý spôsobil, že ceny aktív stúpli, no ich hodnota nie.

Ak by cena Bitcoinu zaznamenala pokles späť na úrovne pod 40 000 dolárov, mohli by sme vidieť drastickejšie zníženie hash rate siete, pokračovali analytici. Veria, že šance tohto nepriaznivého scenára sú nižšie, keďže štrukturálny dopyt po ETF je ešte len v počiatočnej fáze.