Ťažiari sa po halvingu môžu zbaviť až 5 miliárd dolárov

Ťažiari sa po halvingu môžu zbaviť až 5 miliárd dolárov

Ktorý Miner kúpiť? Ako ho napojiť? Čo dokúpiť? Kde dostávam Zisky?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Podľa najnovších údajov by mohlo dôjsť k veľkému odlivu Bitcoinu od minerov v mesiacoch nasledujúcich po halvingu  ako v predchádzajúcich cykloch, uvádza správa Cointelegraph. Podľa výpočtov vedúceho výskumu 10x Research, Markusa Thielena, by bitcoinoví mineri mohli potenciálne zlikvidovať BTC v hodnote až 5 miliárd dolárov.

Zvýšenie predaja by mohlo trvať až šesť mesiacov

Zvýšenie predaja by mohlo trvať štyri až šesť mesiacov, čo vysvetľuje, prečo by sa Bitcoin mohol niekoľko nasledujúcich mesiacov uberať bokom. Thielen povedal, že to isté by sa mohlo stať znova s celým kryptomenovým trhom, ktorý potenciálne čelí polročnej pauzu rastúceho trendu. Tento rok má nastať halving už 20. apríla.

Podľa výskumu Bitcoin a kryptomenový trh môžu zaznamenať rast až od októbra tohto roku. Thielen si tiež myslí, že najmä altcoiny by mohli túto situáciu znášať lepšie. Mnohé z nich za posledný týždeň výrazne klesli a mnohé sú ešte ďaleko od svojich vrcholov v roku 2021. Avšak to neznamená, že každý altcoin musí dosiahnuť maximá z predošlého cyklu.

Aj keď existuje korelácia medzi halvingom a nárastom altcoinov, ako niektorí predpovedajú, historické pohyby ukazujú, že nárast zvyčajne začína takmer o šesť mesiacov neskôr, tvrdí Thielen. Thielen tiež predpovedal, že Marathon, najväčší svetový miner Bitcoinov, vytvoril zásoby, ktorých sa bude pravdepodobne postupne zbavovať po halvingu, aby sa zabránili poklesu príjmov.

Mineri majú rovnakú stratégiu

Keďže Marathon v súčasnosti produkuje 28 až 30 BTC za deň, mohlo by to mať za následok 133 dní dodatočnej ponuky, ktorá by sa dostala na trh plus BTC, ktoré produkujú, čo by po halvingu bolo 14 až 15 BTC za deň. Ostatní baníci budú pravdepodobne postupovať podľa podobnej stratégie na podstúpia likvidáciu časti svojich zásob.

Výskum dospel k záveru, že ak majú všetci mineri podobnú stratégiu predaja zásob po halvingu, mohlo by to viesť k predaju BTC v hodnote až 104 miliónov dolárov za deň. Minulý týždeň generálny riaditeľ spoločnosti Marathon ,Peter Thiel, povedal, že miera rentability spoločnosti bude približne 46 000 dolárov za BTC, aby zostala zisková aj po halvingu.