Austrália inštaluje viac bankomatov na Bitcoin ako celá Ázia

Austrália inštaluje viac bankomatov na Bitcoin ako celá Ázia

Ktorý Miner je najlepší? A ktoré nekupovať? Ako ho napojiť? Čo treba dokúpiť? Aký Internet treba? Čo hluk / chladenie? Kde dostávam zisky? Oplatí sa to vôbec?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

Cenník Minerov

notee
Cena BTC v októbri 2025?

V Ázii, ktorá zahŕňa veľké ekonomiky ako Čína, Japonsko, Singapur a India, je nainštalovaných 355 krypto bankomatov, čo predstavuje 1 % z celkového počtu nainštalovaných krypto bankomatov na svete.

Austrália, krajina, v ktorej sa nachádza tretia najväčšia sieť Bitcoin bankomatov, predbehla ázijský kontinent, pokiaľ ide o celkový počet nainštalovaných krypto bankomatov.

Od začiatku roka 2023 sa Austrália ponorila do šialenstva inštalácie krypto bankomatov – len v januári sa vyšplhala z piateho miesta na tretie. Údaje z Coin ATM Radar potvrdzujú, že krajina pokračuje v úsilí inštalovať cesty na konverziu fiat do kryptografických peňazí.

Za posledných osem mesiacov v Austrálii neustále pribúdali bitcoinové bankomaty na rozdiel od popredných európskych krajín a Spojených štátov, ktoré počas tohto časového obdobia zaznamenali zníženie počtu inštalovaných bankomatov.

V Ázii, ktorá zahŕňa významné ekonomiky ako Čína, Japonsko, Singapur a India, sa nachádza 355 krypto bankomatov, čo predstavuje 1 % z celkového počtu nainštalovaných krypto bankomatov na svete. Po mesiacoch pozitívneho zaradenia zaznamenala Austrália prítomnosť 364 krypto bankomatov.

V rozpore s rastom počtu krypto bankomatov v Austrálii celkový počet nainštalovaných krypto bankomatov na celom svete vykazoval trvalý pokles. Ako už predtým informoval Cointelegraph, v prvých dvoch mesiacoch roku 2023 sa čistý počet nainštalovaných kryptobomatov na celom svete znížil o 412 strojov.

Doplnením masívneho nárastu počtu krypto bankomatov v krajine sú uniknuté interné dokumenty z austrálskeho ministerstva financií, ktoré odhalili blížiacu sa krypto legislatívu v regióne.

Ako uviedol Cointelegraph, austrálska vláda plánuje zverejniť konzultačné dokumenty v druhom štvrťroku 2023. Tento krok sa zdá byť pravdepodobný, keďže ministerstvo financií oficiálne zverejnilo konzultačný dokument o mapovaní tokenov, ktorý by tvoril základ pripravovaných kryptoregulácií.

Konečné podklady sa však kabinetu údajne predložia neskôr v tomto roku, z čoho vyplýva, že akékoľvek rozhodnutia o kryptolegislatíve sa posunú na rok 2024.

 

 

 

 

 

 

Zdroj: https://cointelegraph.com/