Bitcoin smeruje na 100 000 $, tvrdí najnovší výskum

Bitcoin smeruje na 100 000 $, tvrdí najnovší výskum

Ktorý Miner kúpiť? Ako ho napojiť? Čo dokúpiť? Kde dostávam Zisky?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

notee
Cena BTC v októbri 2025?

BCA Research, popredný nezávislý poskytovateľ globálneho investičného výskumu, v nedávnej správe predpovedal, že Bitcoin by mohol nakoniec vzrásť nad 100 000 dolárov, uvádza správa Bitcoinsistemi. Spoločnosť pripisuje tento potenciálny nárast funkcii „nekonfiškovateľnosti“ Bitcoinu, vďaka čomu ho prirovnala ku zlatu. Je takýto rast reálny už v tomto roku?

Bitcoin za 100 000 dolárov

Podľa Dhavala Joshiho, hlavného stratéga v BCA Research, sú Bitcoin a zlato koncepčne prepojené, pretože ich zdieľaná hodnota pramení z ich funkcie nekonfiškovateľnosti. Táto hodnota je imúnna voči inflácii, zlyhaniu bánk a v prípade Bitcoinu aj štátnemu vyvlastneniu. Takže dá sa povedať, že Bitcoin je ešte odolnejší ako najvzácnejší drahý kov.

Joshi tvrdí, že kontrolovaná ponuka Bitcoinu ho chráni pred skonfiškovaním infláciou. Okrem toho bankrot bánk alebo iných finančných inštitúcií nespôsobí, že investor stratí svoje kryptomeny. Aj keď vláda zakáže Bitcoiny, nepredstavuje to konfiškáciu, pokiaľ existuje globálna sieť držiteľov Bitcoinov.

Je ale potrebné zdôrazniť, že aj keď Bitcoin nemožno skonfiškovať alebo zrušiť, jeho cena priamo reaguje na makroekonomické dianie. Keď začalo geopolitické napätie vyvrcholené extrémnou infláciou, Bitcoin taktiež stratil hodnotu. Vďaka spotovým ETF je Bitcoin prepojený s tradičnými financiami viac ako kedykoľvek predtým.

Ak by mal Bitcoin podľa predpovede BCA Research dosiahnuť hladinu 100 000 dolárov, zo súčasnej hodnoty 71 000 dolárov by to predstavovalo zhodnotenie o ďalších 41 %. Len pre porovnanie, Bitcoin stúpol po poslednom halvingu o vyše 600 %. Takže áno je to skutočne reálne už v tomto roku.

Zlato a Bitcoin dominujú trhom

Bitcoin dosiahol 14. marca historické maximum nad 73 000 dolárov a tento rok vzrástol o viac ako 70 %. Spustenie amerických spotových bitcoinových ETF v tomto roku a blížiaci sa halving sú hlavnými faktormi rastu ceny BTC. Medzitým zaznamenalo rekordný nárast aj zlato, ktoré dosiahlo nové historické maximum.

Nedávny prudký nárast zlata aj BTC  odráža, že schopnosť oboch aktív udržať si svoju hodnotu tvárou v tvár vonkajším faktorom je čoraz viac vyhľadávaná. Dopyt po oboch aktívach rapídne rastie. A aj keď Bitcoin väčšinou klesá v časoch poklesu tradičných trhov, z dlhodobého hľadiska je jeho výkonnosť nepopierateľne vysoká.