Objem obchodov na Binance dosiahol nový rekord

Objem obchodov na Binance dosiahol nový rekord

Ktorý Miner kúpiť? Ako ho napojiť? Čo dokúpiť? Kde dostávam Zisky?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Spotový objem obchodov na burze Binance dosiahol podľa novej správy Cointelegraph najvyššiu úroveň od mája 2021, po siedmich po sebe nasledujúcich mesiacoch vzostupu. Podľa údajov platformy na analýzu kryptomien CCData z 5. apríla, sa objem spotového obchodovania Binance v marci zvýšil o 121 % na 1,12 bilióna dolárov.

Binance stále dominuje

V správe sa uvádza, že trhový podiel burzy Binance sa v marci zvýšil o 1,04 % na 44,1 %. Tieto údaje zdôrazňujú zotavenie spoločnosti Binance po urovnaní prípadu s ministerstvom spravodlivosti Spojených štátov a zaplatení pokuty vo výške 4,3 miliardy dolárov. Dôkazom toho sú objemy obchodovania s derivátmi, ktoré vzrástli o 89,7 % na 2,91 bilióna dolárov, čím tiež dosiahli najvyššiu úroveň od mája 2021.

Analytici CCData tiež poznamenali, že Binance dosiahla najväčší zisk na spotových trhoch, čím zvýšila svoju dominanciu v porovnaní s februárom. Burza tiež zaznamenala najväčšie zisky od začiatku roka, pričom teraz predstavuje 38,0 % z objemov spotových obchodov na centralizovaných burzách.

Napriek regulačným výzvam burza tvrdila, že v roku 2023 zaznamenala nárast počtu používateľov o viac ako 40 miliónov. Binance zdôraznila, že to bol takmer 30 % nárast v porovnaní s predchádzajúcim rokom a tento vzostup pripísala svojim kľúčovým službám. 

Ľudia stále veria centralizovaným burzám

Spotový a derivátový obchodovaný objem na centralizovaných burzách v marci tiež celkovo vzrástol o 92,9 % na nové historické maximum 9,12 bilióna dolárov, keď sa obchodníci hrnuli na trhy. Niet sa čomu čudovať, keďže Bitcoin prekonal historické maximum a ceny kryptomien výrazne stúpli.

Objem obchodov s krypto derivátmi na centralizovaných burzách tiež vzrástol o 86,5 % na rekordné maximum 6,18 bilióna dolárov, čo je trojnásobok celkovej trhovej kapitalizácie všetkých kryptomien. Tento nárast nastal, keď investori a obchodníci špekulovali o cenovej akcii po priblížení sa Bitcoinu k novému historickému maximu v marci.

Nárast v spotovom obchodovaní a obchodovaní s derivátmi sa tiež zhoduje s rastúcim vzrušením okolo úspechu spotových bitcoinových ETF a halvingu BTC, ktorý sa očakáva koncom apríla. Tento vývoj poukazuje na to, ako veľmi verejnosť stále dôveruje centralizovaným burzám napriek škandálom z minulosti.