Táto firma si objednala desaťtisíce ťažobných zariadení

Táto firma si objednala desaťtisíce ťažobných zariadení

Ktorý Miner kúpiť? Ako ho napojiť? Čo dokúpiť? Kde dostávam Zisky?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Popredný hráč v sektore ťažby Bitcoinu, Arkon Energy US Holdco LLC, nedávno zadal masívnu objednávku pre spoločnosť Bitmain, ktorá dodáva ťažobné zariadenia, uvádza správa Bitcoinmagazine. Konkrétne ide o 27 700 strojov na ťažbu BTC novej generácie. Tento nákup zahŕňa 14 200 strojov T21 a 13 500 strojov S21, pričom dodávky by sa mali začať v júni 2024.

Spoločnosť Arkon objednáva veľké množstvo minerov

Celková kapacita týchto zariadení by mala dosahovať až 6 EH/s, povedal zakladateľ a predseda predstavenstva Josh Payne. Táto transakcia predstavuje pre Arkon zlomový bod, pretože sa stáva prevádzkovateľom hostingovej a samoťažobnej infraštruktúry v rámci firemného portfólia dátových centier v Texase a Ohiu.

Arkon ako poskytovateľ hostingu pre zákazníkov v oblasti ťažby BTC sa týmto nákupom zameriava na operácie samoťažby. Nové stroje sa môžu pochváliť súhrnnou účinnosťou menej ako 19 joulov na terahash (J/TH), vďaka čomu sa Arkon stal jedným z najefektívnejších hráčov v sektore. Je to obzvlášť dôležité, keďže čoskoro budeme svedkami ďalšieho bitcoinového halvingu.

Expanzia formy Arkon

Spoločnosť Arkon v súčasnosti prevádzkuje kapacitu 117 MW v dvoch dátových centrách v štáte Ohio a plánuje výraznú expanziu. Má uzavreté záväzné dohody o výstavbe ďalších lokalít v Spojených štátoch, čo môže potenciálne zvýšiť prevádzkovú kapacitu na 307 MW, za predpokladu úspešného financovania a rozvoja.

Spoločnosť Arkon strávila posledné dva roky konsolidáciou problematického trhu s aktívami dátových centier na niektorých trhoch s najnižšími nákladmi v Severnej Amerike. „Teraz robí ďalší krok k integrácii podnikania kúpou ťažobných zariadení novej generácie s cieľom urobiť z Arkonu jedného z najefektívnejších minerov  na svete.

Arkon nakupuje, stavia a prevádzkuje dátové centrá svetovej triedy s trvalo udržateľným pohonom, kde je elektrina v základnom zaťažení nadmerne zásobovaná a fyzicky obmedzená na export. Podnikanie a portfólio firmy je na inštitucionálnej úrovni a nachádza sa v stabilných jurisdikciách so silnými výnosmi a výrazným rastom, podporovaným spoľahlivou a nízko nákladovou obnoviteľnou energiou.