Bitmain uvádza na trh Antminer L9 s vylepšenou kapacitou

Bitmain uvádza na trh Antminer L9 s vylepšenou kapacitou

Ktorý Miner kúpiť? Ako ho napojiť? Čo dokúpiť? Kde dostávam Zisky?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Bitmain oznámil vydanie Antminer L9, minera ASIC, ktorý je prispôsobený pre mince, ktoré používajú algoritmus Scrypt, ako je Litecoin a Dogecoin, uvádza správa News Bitcoin. Spoločnosť uvádza, že tento nový model poskytuje hashovaciu silu 16 gigahašov za sekundu (GH/s) a dosahuje energetickú účinnosť 210 joulov na gigahash (J/G).

Najnovší ASIC Miner od Bitmain povyšuje ťažbu kryptomien

Novo odhalený Antminer L9 má nahradiť starší model L7, ktorý mal kapacitu 9 GH/s. Táto inovácia zvyšuje výstup na 16 GH/s pri zachovaní energetickej účinnosti 210 J/T. Počas oznámenia Bitmain tiež zdôraznil propagačnú ponuku: každý, kto správne predpovedá cenu L9 od 4. do 6. júna, dostane zľavu 2 000 dolárov na nákup L9.

Toto najnovšie zariadenie je navrhnuté na ťažbu kryptomien s algoritmom Scrypt, vrátane Dogecoinu, Litecoinu, Digibytu a iných. V súčasnosti sa Antminer L9 zaraďuje ako šiesty najziskovejší dostupný miner s potenciálnym zárobkom tesne nad 30 dolárov denne. Tento odhad predpokladá prevádzkové náklady vo výške 0,12 dolárov za kilowatthodinu (kWh), pričom jednotka spotrebuje 3 360 wattov (W).

Vyššia energetická účinnosť

So strategickým krokom Bitmainu nahradiť Antminer L7 výkonnejším L9 sa ťažobné prostredie pre mince s algoritmom Scrypt bude rýchlo vyvíjať. Zvýšený výkon 16 GH/s a zlepšená energetická účinnosť signalizujú posun smerom k nákladovo efektívnejším ťažobným operáciám v tomto roku. V súčasnosti zostávajú náklady na Antminer L9 nezverejnené. Pre kontext však Bitmain stanovil cenu L7 na 6 335 dolárov za kus. Internetový obchod spoločnosti uvádza, že L7 už nie je k dispozícii na predaj.

Už skôr sme vás informovali, že niektorí predajcovia už uviedli model na predpredaj s cenovkou až za 16 000 dolárov. A to aj napriek tomu, že Bitmain ešte nezverejnil nový miner na oficiálnej stránke. 

Bitmain je stále hlavným producentom ťažobných zariadení a jeho nové modely rozbehli nové preteky u konkurencie. Nové zariadenia ponúkajú vyššiu energetickú účinnosť so zlepšeným výkonom, aby kompenzovali environmentálne obavy.