Bitfarms expanduje do Paraguaja. Akcie firmy môžu vyletieť

Bitfarms expanduje do Paraguaja. Akcie firmy môžu vyletieť

Ktorý Miner je najlepší? A ktoré nekupovať? Ako ho napojiť? Čo treba dokúpiť? Aký Internet treba? Čo hluk / chladenie? Kde dostávam zisky? Oplatí sa to vôbec?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

Cenník Minerov

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Spoločnosť Bitfarms, ktorá sa zameriava na ťažbu kryptomien a je kótovaná na americkom akciovom trhu, ohlásila úspešnú akvizíciu nového ťažobného miesta v Paraguaji, uvádza správa News Bitcoin. Táto nová farma má disponovať ťažobnými zariadeniami s celkovým výkonom až 100 megawattov (MW)

Bitfarms expanduje do Paraguaja

Cieľom spoločnosti Bitfarms je zvýšiť ťažobnú kapacitu na 21 exahashov za sekundu (EH/s) do konca roka 2024. Avšak ani zďaleka nehovoríme iba o jedinej firme. Po celom svete môžeme sledovať trend rozširovania ťažobných kapacít. Kryptomenový trh zažíva výraznú expanziu a chcú sa na nej zviesť aj najväčšie spoločnosti, ktoré ťažia kryptomeny.

Pozemok, ktorý získala firma Bitfarms sa konkrétne nachádza v blízkosti priehrady Itaipú, tretej najväčšej vodnej priehrady na svete s inštalovaným výkonom 14 gigawattov. Zariadenia majú ťažiť z bohatých zdrojov obnoviteľnej energie v regióne. To znamená, že ťažba bude výrazne udržateľná a zároveň prívetivá k environmentálnemu prostrediu.

Geoff Morphy, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Bitfarms, dokonca uviedol, že po spustení ťažby v Paraguaji bude až 85 % portfólia firmy poháňať nízkonákladová zelená energia, ktorá podporuje environmentálne udržateľnú ťažbu kryptomien. Predpokladá sa, že dokončenie stavebných prác bude už v druhej polovici roku 2024. 

Akcie spoločnosti môžu prudko stúpnuť

Akcie firmy Bitfarms BITF počas posledného mesiaca klesli už o vyše 42 %, čo poskytuje príležitosť na nákup za podstatne nižšiu cenu. Za posledný rok však akcie stúpli až o 400 %, čo je extrémne vysoký zisk aj na pomery kryptomenového trhu. Napriek tomu sa aktuálna cena obchoduje v čase písania článku až o 76 % nižšie (2,02 dolárov) oproti vrcholu, ktorý bol dosiahnutý v novembri 2021 na úrovni 11,60 dolárov. 

Nie je to žiadny prekvapením, keďže presne v tomto období Bitcoin dosiahol historické maximum. Ak si porovnáme výkonnosť firmy Bitfarms a Bitcoinom zistíme, že Bitcoin je omnoho menej volatilný. V súčasnosti sa totiž obchoduje len o 42 % nižšie od novembra, čo je takmer o polovicu plytšia korekcia ako v prípade akcií BITF. To isté správanie môžeme demonštrovať aj na cenovom vzostupe v poslednom roku, ktorý pre Bitcoin znamenal zhodnotenie 140 %, čo je opäť niekoľko násobne menej ako v prípade akcií BITF.