Ekosystémová peňaženka Solana Phantom získala 109 miliónov dolárov

Ekosystémová peňaženka Solana Phantom získala 109 miliónov dolárov

Ktorý Miner je najlepší? A ktoré nekupovať? Ako ho napojiť? Čo treba dokúpiť? Aký Internet treba? Čo hluk / chladenie? Kde dostávam zisky? Oplatí sa to vôbec?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

Cenník Minerov

notee
Cena BTC v októbri 2025?

LoremEkosystémová peňaženka Solana Phantom získala 109 miliónov dolárov

Phantom, multiplatformová peňaženka Solana vytvorená pre DeFi a NFT, dosiahla status jednorožca po tom, ako dosiahla ocenenie 1,2 miliardy dolárov.

Softvérová peňaženka a rozšírenie prehliadača Phantom získala 109 miliónov dolárov vo financovaní série B, aby mohla pokračovať v rozširovaní svojich multiplatformových možností nad rámec Solany. 

Toto kolo financovania viedla investičná spoločnosť Paradigm, ktorá sa zameriava na kryptomeny a spoločnosti z oblasti Web3. Medzi ďalšie rizikové firmy, ktoré podporili spoločnosť Phantom v predchádzajúcich transakciách financovania, patria Andreessen Horowitz, Jump Capital a Variant Fund.

Podľa spoločnosti Phantom financovanie pomôže zlepšiť technické možnosti peňaženky, napríklad lepšie vyhľadávanie aplikácií, a tiež umožní spoločnosti zamestnať ďalších zamestnancov.

Okrem kola financovania spoločnosť Phantom v pondelok tiež oznámila, že jej mobilná aplikácia je teraz k dispozícii pre zariadenia so systémom iOS.

Spoločnosť Phantom sa v súčasnosti môže pochváliť viac ako 2 miliónmi aktívnych používateľov mesačne, pričom za menej ako tri mesiace zdvojnásobila počet svojich používateľov. Veľká časť tohto rastu je spojená s prijatím ekosystému Solana, najmä v súvislosti s nefungujúcimi tokeny alebo NFT. Phantom poskytuje podporu Solanartu, trhovisku NFT založenému na Solane, ktoré je podľa DappRadar v súčasnosti na ôsmom mieste z hľadiska objemu obchodov.

Aj keď objemy obchodov s NFT v posledných mesiacoch oslabili uprostred rozsiahleho ochladenia na kryptografických trhoch, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Phantom Brandon Millman pre Cointelegraph povedal, že celkové prijatie softvérovej peňaženky je “stále veľmi silné” a že “ekosystém NFT zohral obrovskú úlohu”. Dodal, že “hoci trh trochu klesol, niektoré NFT zbierky si naozaj udržali svoju hodnotu a dokonca vzrástli”.

Phantom bol tiež optimalizovaný na podporu rastúceho sveta decentralizovaných financií (DeFi), čo je ďalší kút trhu, ktorý v posledných mesiacoch výrazne ochladol. Merané z hľadiska celkovej zablokovanej hodnoty, alebo TVL, stratilo odvetvie decentralizovaných financií podľa DeFi Llama viac ako 30 % zo svojho vrcholu vo štvrtom štvrťroku.


Zdroj: https://cointelegraph.com/