Technológia blockchain môže byť lepším motivátorom na cvičenie ako tradičné peniaze

Technológia blockchain môže byť lepším motivátorom na cvičenie ako tradičné peniaze

Ktorý Miner je najlepší? A ktoré nekupovať? Ako ho napojiť? Čo treba dokúpiť? Aký Internet treba? Čo hluk / chladenie? Kde dostávam zisky? Oplatí sa to vôbec?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

Cenník Minerov

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Nový prieskum zistil, že viac ako 80 % ľudí by bolo motivovaných k väčšiemu množstvu fyzického cvičenia, ak by za svoje úsilie dostali zaplatené v kryptomenách. 

Prieskum, ktorý uskutočnila fitnes stránka FitRated, sa pýtal 1001 Američanov na ich názory na fitnes technológie súvisiace s blockchainom.

Z prieskumu vyplynulo, že neuveriteľných 40 % ľudí by bolo ochotných zrušiť svoje súčasné členstvo vo fyzickej posilňovni za členstvo v metaverse a že 81 % respondentov by bolo viac motivovaných zostať v kondícii, ak by boli motivovaní platbami v kryptomenách.

Predtým štúdia, ktorú uskutočnil Národný úrad pre ekonomický výskum, dospela k záveru, že samotné peniaze by nestačili na to, aby ľudí motivovali k návšteve posilňovne. Podľa prieskumu spoločnosti FitRated by však finančné stimuly založené na blockchaine mohli stačiť. 63 % ľudí sa zhodlo na tom, že motivácia k fitness je “primárnym prínosom” technológie blockchain. To sa snaží využiť niekoľko projektov typu “move-to-earn”.

Zistilo sa, že koncept “gamifikácie” je hlavným dôvodom, prečo ľudia môžu uprednostniť finančné stimuly založené na blockchaine pred štandardnými peňažnými. 83 % respondentov uviedlo, že sa im páči, že fitness aplikácie založené na blockchaine gamifikujú fyzickú aktivitu.

Na otázku, aké druhy fitnes by vykonávali, aby získali kryptografické peniaze, 49,1 % respondentov uviedlo, že by si vybrali chôdzu. Tesne za ňou nasledovalo bicyklovanie s podielom 47,2 % a na treťom mieste sa umiestnilo plávanie s podielom 41,4 %.

Keď sme sa pozreli na to, v akej kryptomene by ľudia chceli dostávať peniaze, prevažne sa preferoval Bitcoin (BTC), pričom 72 % respondentov sa rozhodlo pre BTC. Ethereum (ETH) bolo s 35,5 % na vzdialenom druhom mieste, tesne za ním nasledoval Dogecoin (DOGE) s 34,6 %.

Fitness aplikácie založené na blockchaine sú v súčasnosti na vzostupe. Priekopníkom v oblasti blockchain fitness je aplikácia Web3 move-to-earn s názvom STEPN – ktorá gamifikuje zážitok z behu tým, že poskytuje používateľom možnosť razenia unikátnych topánok NFT.

Hoci STEPN môže byť jednou z etablovanejších aplikácií Web3 vo svete fitness, určite nie je jediná. Ako konkurent sa objavila ďalšia aplikácia na pohyb a zarábanie s názvom Step App, ktorá beží na blockchaine Avalanche, čo signalizuje nápor spoločností Web3, ktoré sa snažia preniknúť do 100-miliardového odvetvia fitness.

Zdroj: https://cointelegraph.com/