Minery na těžbu – Jak Vybrat ten Nejlepší? Který se vyplatí nejvíc?

Ktorý Miner kúpiť? Ako ho napojiť? Čo dokúpiť? Kde dostávam Zisky?

8x Prečo do Ťažby ANI CENT +8x Prečo sa to Oplatí

notee
Cena BTC v októbri 2025?

Na trhu je vyše 100 rôznych modelov minerov (Zoznam Tu), avšak vďaka trochu know-how vieš jednoducho zistiť, ktoré 1-4 minere sa aktuálne (pre teba) oplatia najviac).

(ak chceš celé toto vysvetliť Jasne, Rýchlo a Ľudskou Rečou ( POLOPATE ), proste ktoré 1-3 minere sa oplatia jednoducho najviac (do ktorých my investujeme), kontaktuj nás: 

 • +421 949 691 788
 • +420 704 736 656

 

Môžeš si povedať, že ten najlepší miner je predsa ten, ktorý najviac zarába .. nemusí to ale vždy tak byť.

Niektoré minere veľa zarábajú, no sú menej kvalitné (kratšia životnosť).

Niektoré veľa zarábajú, no majú šialenú spotrebu, preto ti elektrina zhltne podstatnú časť ziskov

Niektoré veľa zarábajú teraz, no pri danej kryptomene je obrovské riziko do budúcna (pokles ceny ak ide o nekvalitné shitcoiny)

Začína sa to teda zamotávať, že? … no neboj, vo finále je toto celé vždy jednoduchšie, než to vyzerá. Ozvi sa nám a jeden z našich odborníkov ti poradí.

Alebo si preštuduj tento článok. To, ktorý miner sa tebe najviac oplatí záleží:

 1. od kvality kryptomeny, ktorú budeš ťažiť (a teda stability či rizika ziskov do budúcna) 
 2. od kvality výrobcu (= životnosť minera)
 3. od ceny tvojej elektriny …

 

 

3 otázky, podľa ktorých si vybrať ten NAJ miner:

1. ASIC miner / GPU rig alebo HDD miner?

HDD minere majú síce krásne parametre (vyššia životnosť, žiaden hluk a nízka spotreba), no návratnosť 5,5 roka = preto nemajú zmysel.

Preto pozerať GPU / ASIC minere. V skratke:

(predávame a vyrábame ako HDD, tak aj GPU aj ASIC minere, preto nám je jedno, ktorý miner si zakúpiš a preto je tento výklad plne objektívny):

 1. ASIC minere sú zariadenia vyrobené špeciálne priamo na ťažbu kryptomien, preto sú omnoho efektívnejšie, ziskovejšie, kvalitnejšie a s dlhšou životnosťou než GPU rigy
 2. Bez ohľadu na bod č.1., GPU minere omnoho častejšie vypadávajú, a ak vypadnú, je potrebné programovanie, úpravy BIOS módov, ťažobného programu, nastavenia …
 3. ASIC minere majú jednoducho o 90% menej výpadkov a ak vypadnú, stačí reštart. To je všetko .. žiadne programovanie, žiaden príkazový riadok, žiadnych 10 programov … Reštart a miner opäť beží

Preto, bez ohľadu nato, či si alebo nie si technicky zdatný, za nás rozhodne ASIC minere.

 

2. Vyber si “investičnú” stratégiu

2.1. Chceš radšej Trochu Nižšie Zisky, no omnoho väčšiu istotu počas celých 4-6 rokov ťažby aj Stabilitu Výťažkov?

 • Trochu nižšie zisky znamená, že návratnosť investície do minera bude cca 9-12 mesiacov (životnosť stroja je 4-6 rokov).
 • Ak áno, v tom prípade pozeraj na minere, ktoré ťažia je tie naj/populárnejšie/stabilnejšie coiny na trhu, teda tzn. svätá štvorka: BTC / ETH / Zcash a LTC.
 • Ide teda o minere Antminer Z15, Antminere S19 / S19j, Innosilicon A10 500 / 720 / 750 .. 
 • Stabilita ziskov spočíva v tom, že cena danej kryptomeny má omnoho menšie výkyvy ako väčšina ostatných coinov + je tu jasný potenciál dlhodobého rastu ceny tejto kryptomeny (naproti novým, drobným coinom, kde je ich budúcnosť vo hviezdach).
 • Svätá štvorka – sú jednak jedny z najstarších coinov na trhu, no hlavne na ich pozadí je reálna technológia, ktorá prináša prospech do svetovej ekonomiky (využívajú ju nadnárodné firmy .. )

2.2. Alebo chceš práve Vyššie Zisky aj za cenu Vyššieho Rizika?

 • V tom prípade pozeraj na defacto všetky ostatné drobnejšie coiny (menej známe, menej kvalitné) – napr. Dogecoin, Kadena, Siacoin, Nervos, Grin, Bytom .. Ide teda o minere ako Goldshell HS5, Goldshell CK5, Goldshell KD5, Ibelink BM-K1, Ibelink BM-H1, Lb1, KD-Box … 
 • Výrobcovia si toto riziko uvedomujú a práve preto musia nastaviť ceny minerov tak, aby bola ich návratnosť rýchlejšia (teda aby dopyt bol dostatočné veľký). Preto sú ceny týchto minerov nižšie, a návratnosť investície do týchto minerov je tak väčšinou 5-7 mesiacov.
 • V čom spočíva riziko?
  1. Ide o drobné coiny, často bez silnejšej technológie, kde nie je jasná budúcnosť, či sa technológia danej kryptomeny uchytí .. tým aj riziko, že cena týchto coinov (tým aj ziskov z ich ťažby) môže rapídne poklesnúť (no aj naopak, ešte viac narásť)
  2. Vo väčšine prípadov (nie vždy), minere na ťažbu týchto kryptomien vyrábajú menší a mladší výrobcovia ako Goldshell, Ibelink, Todek .. 

 

Podľa toho, pre ktorú / é kryptomeny si sa rozhodol, nájdi všetky dostupné minere na tento coin a pokračuj ..

Zoznam (cenník) všetkých minerov TU

 

3. Akú máš Cenu Elektriny?

3.1. Ak platíš elektrinu (nemáš zadarmo):

 • vypočítaj si efektivitu všetkých vybraných minerov (z kroku 1) podľa 3 premenných: Cena – Výkon – Spotreba minera (prepočet vykonaj na dobu 5 rokov – životnosť minerov)
 • Dostaneš teda jednotkovú cenu za 1 jednotku výkonu (THs, MHs, Ksol .. ) avšak prepočítanú ešte na spotrebu, ktorú táto 1 jednotka výkonu minera spotrebuje
 • Jednoznačne tak vypočítaš, ktorý miner sa pri tvojej cene elektriny pre teba oplatí najviac!

3.2. Ak máš elektrinu zadarmo:

 • v tom prípade ťa spotreba defacto nezaujíma a preto efektivitu vybraných minerov (z kroku 1) počítaš len podľa pomeru: Cena a Výkon (prepočet opäť na dobu 5 rokov)
 • Dostaneš teda jednotkovú cenu za 1 jednotku výkonu minera (THs, MHs, Ksol)
 • Jednoznačne tak vypočítaš, ktorý miner sa pre teba oplatí najviac (ktorý má najlepšiu efektivitu)

 

Pomocou týchto 3 krokov si tak vieš zo zoznamu desiatok modelov vyselektovať väčšinou presný 1 model, ktorý sa pre teba najviac oplatí.

 

***Ak je tvoja cena elektriny cca 0,13€ / kwh alebo vyššia, odporúčame minere umiestniť do datacentra, kde sa dostaneš na cca 0,11€ / kwh. Pri vysokých cenách elektriny (niekedy až 0,20€ / kwh v SVK domácnosti), bude celkový zisk z ťažby podstatne nižší.

***Ak elektrinu platíš (resp. budeš využívať housing), tie aktuálne najlepšie minere na trhu vždy vyznačujeme aj v rozšírenom cenníku (úplne hore – červenou)

***Ak chceš stabilné coiny a máš elektrinu zadarmo, odporúčame:

 • minere od výrobcu Whatsminer (nové) – horšia spotreba, no preto omnoho lepšia cena minerov
 • miner od Canaan Avalon (nové) – horšia spotreba, no preto omnoho lepšia cena minerov
 • alebo ísť do už používaných 1-2 ročných strojov – ide o vývojovo staršie modely preto takisto s horšou efektivita spotreby a zároveň ide o používané minere, preto je jednotková cena niekedy až o polovicu nižšia

 

Polopate

Ak chceš tieto celé Hatlaniny vysvetliť Jasne, Rýchlo a Ľudskou Rečou ( POLOPATE ):

 • odporúčanie, či radšej ísť do stabilnejších alebo viac rizikových minerov
 • ktoré kryptomeny majú najväčší potenciál do budúcna (veľký potenciál rastu) a na ktoré sa radšej ani nepozerať
 • ktoré kryptomeny napr. teraz dosahujú najvyššie zisky, no naopak najväčšie riziko do budúcna
 • ktoré minere sú ale najlepšie pre teba (podľa ceny tvojej elektriny)
 • ktoré 1-3 minere sí TERAZ proste NAJLEPŠIE (a prečo), a ktoré naopak NEKUPOVAŤ (a prečo), kontaktuj nás:
  • +421 949 691 788
  • +420 704 736 656